Sisukord
Uudised
Postimees

Tori vald tunnustab aasta tublimaid inimesi

2 min lugemist
Tori vald annab aasta kultuuriedendaja aunimetuse kultuurikollektiivide juhendajatele, kes viisid kollektiivid juubeliaasta laulu- ja tantsupeole “Minu arm”. FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

Tori vallavalitsus tunnustab oma valla aasta tublimatena 15 inimest, kes on paistnud silma kultuuris, spordis ja sotsiaalvaldonnas ning kaht aktiivset noort.

Aasta kultuuriedendaja aunimetuse pälvisid valla kultuurikollektiivide juhendajad, kes viisid need kollektiivid juubeliaasta laulu- ja tantsupeole “Minu arm”. Tänu pärimuse kandjate pühendumisele ja järjekindlale tegevusele püsivad vallas elujõulised nii rahvatants kui koorilaul.

Aunimetuse teenisid Sindi gümnaasiumi mudilaskoori juhendaja Marje Tilk, Sindi laulukoori juhendajad Kristel Reinsalu ja Ester Murrand, Tori segakoori juhendaja Kalli Rõõmusaare, naisrühma Sassis Sussid õpetaja Marko Sassjan, naisrühma Tammepiigad juhendaja Anneli Kondrad, tantsuansambli Kuu naisrühma juhendaja Malle Ormilaan, naisrühma Anna ja Minna õpetaja Tiina Saar, Tori rahvamaja segarahvatantsurühma juhendaja Mariann Pärnoja ja Tori põhikooli 4H lastekoori kuuluvate õpilaste juhendaja Anne Rätsep.

Aasta sportlase aunimetuse pälvis Leo maadlusklubi maadleja Robyn Paulberg, kes on saavutanud klubi esindades pea igal osaletud võistlusel pjedestaalikoha ja olnud õppetöös edukas.

Aasta spordiedendaja tiitliga pärjati MTÜ Tori Spordiklubi aktiivne liige Kadi Ruumet, kes püsiva tööga on omandanud jumping’u-treeneri litsentsi ja täiendab ennast pidevalt nii Eestis kui välismaal. Tema treeningud kooliõpilastele ja täiskasvanutele on Toris ja Ares väga populaarsed.

Aasta sotsiaalvaldkonna edendaja aunimetuse said Anneli Kask ja Uno Kask ning Piret Dreimann. Anneli ja Uno Kask aitasid eakat naabrit, kelle kodu oli tulekahjus elamiskõlbmatuks muutunud. Kaskede algatusel ja suure isikliku tööpanuse abiga rajati naabri enda krundile endisse saunamajja kööktuba.

Dreimann on piirkonnapolitseinikuna lähendanud politseid kogukonnale. Tema koostöö sotsiaalosakonnaga aitab lahendada ja ennetada elanike turvalisust mõjutavaid probleeme.

Aasta noore tiitli pälvisid Kaur Kasemaa ja Ingela Uussalu. Sindi gümnaasiumi õpilane Kasemaa paistab juba aastaid silma omaalgatuslike ettevõtmistega, kaasates tegemistesse sageli eakaaslasi. Ta tegutseb kooliraadio ja -televisiooni töös, avaldanud fotoalbumi “Sindi eile ja täna”, aktiivselt osalenud Sindi avatud noortekeskuse tegemistes. Kokandushuvilisena on ta ellu kutsunud Sindi pannkoogipäeva.

Uussalu on silma paistnud väga heade õpitulemustega ja lõpetanud Are kooli kiitusega. Ta on osa võtnud nii maakondlikest olümpiaadidest-konkurssidest kui ka esinenud edukalt üleriigilistel võistlustel pea kõigis valdkondades. Ta on tähelepanuväärselt loominguline, osalenud kooli õpilasomavalitsuse töös ja olnud noorematele hea eeskuju.

Seotud lood
25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto