K, 29.11.2023

Kellele tuleb randadesse uhutud hülgekorjustest teada anda?

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Pärnumaa randadesse satub surnud hülgeid aasta läbi.
Pärnumaa randadesse satub surnud hülgeid aasta läbi. Foto: Erakogu

Meri uhub kevadest sügiseni Pärnu randadesse surnud hülgeid. Tegemist on iga-aastase probleemiga – eriti teravalt tõuseb see esile kevaditi –, mis paneb korjuse leidnuid küsima: kellele sellisest leiust teatada?

Valgerand

Alles hiljuti kandsid lained Valgeranda koolnud hülge. Keda tuleks sellisel juhul teavitada?

Leidnud Valgerannast surnud hülge, tuleb võtta ühendust Audru osavallakeskuse infospetsialistiga telefonil 444 8171 või helistada Pärnu linnavalitsuse infotelefonil 15 505, kuhu saab teate jätta töövälisel ajalgi.

Veel saab surnud hülge leiust teavitada „Anna teada“ rakenduse kaudu.

Valgeranna puhul tasub teada, et selle ranna liivane ala ei kuulu tervenisti Pärnu linnale, vaid osa on erakinnistute ja osa riigi oma.

Kuna aga omavalitsus on enamjaolt vahelüli teadete edasiandmisel ja koristuse organiseerimisel, on väga oluline, et surnud hüljest märganu annaks teada hülge võimalikult täpse asukoha, mis lihtsustab info jõudmist õige maaomanikuni.

Seega, kui surnud hüljes asub Pärnu linna territooriumil, korraldab koristuse omavalitsus, kui aga era- või riigimaal, annab osavallakeskus leiust maaomanikule teada ja palub korjuse ära viia.

Tõstamaa

Tõstamaal saab mererannalt leitud surnud hülge kohta edastada info Tõstamaa osavallakeskuse infotelefonil 444 8161, teavitada „Anna teada“ rakenduse kaudu või anda teate edasi linna infotelefonil 15 505.

Keskuslinna rannad

Pärnu linnas on neli avalikku randa, mille heakorra eest hoolitseb osaühing Kesklinna Pargid.

Leidnud Vana-Pärnu, Mai, Raeküla või keskrannast hülgekorjuse, tuleb sellest teada anda hooldusfirma juhile Kalju Villotale telefonil 525 6256 või kasutada „Anna teada“ rakendust või helistada linna infotelefonil 15 505.

Muud metsloomad

Pärnu linna territooriumilt leitud surnud kassist, koerast, väikeulukist või linnust tuleks teatada Varjupaikade MTÜ telefonil 524 6705.

Surnud suurulukitest andke teada keskkonnainspektsiooni infotelefonil 1313.

Kui märkate maanteel hukkunud looma, käituge nõnda:

  • maanteel hukkunud suuruluk (hunt, karu, ilves, metssiga, punahirv, põder või metskits) – helistage keskkonnainspektsiooni telefonil 1313;
  • maanteel (riigiteel) hukkunud muu loom – helistage maanteeinfo telefonil 1510.
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles