P, 29.01.2023

Galerii: lapsed tunglesid uue mängufilmi osatäitjaks

Galerii: lapsed tunglesid uue mängufilmi osatäitjaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaak Kilmi “Tagurpidi torni” otsib osalisi Heli Jürisson, kes Eestis rännates korraldab ise kõik katsed.
Jaak Kilmi “Tagurpidi torni” otsib osalisi Heli Jürisson, kes Eestis rännates korraldab ise kõik katsed. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Õhus on ärevust ja Pärnu kontserdimaja ooteala on lapsi tulvil. Parajasti toimuvad Jaak Kilmi mängufilmi “Tagurpidi torn” peaosaliste otsingud, kus õnne saavad katsuda kõik kaheksa- kuni 11aastased lapsed, kes end casting’ule ehk näitlejate otsingule on kirja pannud.

Kes on tulnud vanemate, kes sõpradega, kes üksi – kõik närveldavad ja ootavad kannatlikult, millal neid ette võetakse. Lõpuks ilmub koos eelmiste õnnelikega katsete ruumist Stellar Filmi näitlejate otsija Heli Jürisson, kes lahkesti kutsub sisse järgmise grupi.

Jürisson seisab lasterühma ees, kaamera käes, ja palub kõigepealt igaühel ennast tutvustada, alustades iseendast. “Minu nimi on Heli, ma olen 29 aastat vana ja mina koolis enam ei käi, viimane kool, kus ma käisin oli filmikool, ja mul on kodus üks paks kass, kes armastab magada,” teatab Jürisson rõõmsalt. Julgustusest oli kasu, sest kõik tutvustavad ennast korralikult.

Märksõnad
Tagasi üles