Politseinikud käisid Pärnumaal 622 ukse taga

Täna harjutasid politseinikud Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal Kaitseliidu õppuse “Orkaan 14” raames ulatusliku evakuatsiooni korraldamist. FOTO: Lääne prefektuur

Täna harjutasid politseinikud Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal Kaitseliidu õppuse “Orkaan 14” raames ulatusliku evakuatsiooni korraldamist.

Õppuse stsenaarium nägi ette, et Pärnumaal Vändras, Läänemaal Risti alevikus, Hiiumaal Emmastes ning Saaremaal Kihelkonnas ja Vilsandil satuvad kohalikud elanikud ohtu, mistõttu nad tuleb oma elukohast evakueerida.

Õppusel osales 176 politseinikku ja 20 abipolitseinikku. Kokku käisid korrvalvurid läbi 1181 majapidamist: Pärnumaal 622, Läänemaal 285, Saaremaal 149 ja Hiiumaal 125.

Täna harjutasid politseinikud Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal Kaitseliidu õppuse “Orkaan 14” raames ulatusliku evakuatsiooni korraldamist. FOTO: Lääne Prefektuur

„Õppus ei toonud kaasa kellegi päriselt evakueerimist, kuid tegevuse realistliku korralduse eesmärgil käisid nendes piirkondades politseinikud ukselt uksele, vestlesid inimestega kriisiks valmisolekust ja jagasid infomaterjali,“ rääkis Lääne prefekt Kaido Kõplas.

Samuti said politseinikud ülesandeks moodustada kogunemiskohad, kus evakueeritud kohalikke mängisid õppusele kaasatud inimesed. Harjutamise eesmärgil loodud evakuatsioonipunktid pandi tööle ka Vändra koolis. Läbi mängiti evakueeritute registreerimine, turvakontroll, toitlustus ja vajadusel esmaabi korraldamine.

„Ohuolukorras on evakuatsiooni sujuv korraldamine väga tähtis, et tagada inimeste turvalisus. Samal ajal on see ressursimahukas ja aeganõudev tegevus. Õppus näitas partneritega hea koostöö olulisust ja vastutusalade jaotamise vajadust kriisisituatsioonis,“ märkis Kõplas. „On ääretult tähtis kasvatada teadlikkust ja valmidust niisugusteks olukordadeks ja tänan kohalikke elanikke mõistva suhtumise eest!“

Täna harjutasid politseinikud Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal Kaitseliidu õppuse “Orkaan 14” raames ulatusliku evakuatsiooni korraldamist. FOTO: Lääne Prefektuur

Õppuse käigus katsetati veel politseinike kokkukutsumise skeeme, harjutati staabijuhtimist ja koostööd päästeameti, Kaitseliidu ja Naiskodukaitsega.

Tagasi üles
Back