Raul Rebane: Ajakirjandus on maailmavaade

Raul Rebane tõdes, et kõike muud saab õppida, hankida, osta, kuid eetikat, ausust ega väärtusi pole osta võimalik. FOTO: Urmas Luik

Pärnumaa juurte ja Tartu ülikooli ajakirjanikuharidusega, praegu strateegilise kommunikatsiooni ekspert Raul Rebane esitles Port Arturi Rahva Raamatus oma tänavu ilmunud raamatut “Hirmust eduni. Meediasuhtluse 8 reeglit”. Esitlust aitas juhtida olümpiavõitja Gerd Kanter, kelle meeskonna moodustaja Rebane 2000. aastal oli. Kaheksa aastat hiljem võitis Kanter Pekingis kuld­medali.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Raamatusse pole jäädvustatud ­ainult hulga näiteid tööst Kanteriga, vaid juhtumeid autori enda ja kaasinimestega. Ennekõike on tegemist käsiraamatuga neile, kellel tuleb palju meediaga kokku puutuda.

Ammune tutvus kolleegidena võimaldas meil juttu ajada sinavormis.

Oled nii sõltumatu ekspert, et võid hinnanguga väga otse ja omadega panna. Kuidas paistab sulle Eesti trükimeedia? Kas on see, mida tahtsime?

Mulle on ajakirjanduses kõige olulisem säilitada ajakirjaniku vabadus. See tähendab, et ajakirjanikul peab olema õigus teemat valida, anda loole tähendus, millega ma võin sügavalt mitte nõus olla. Ajakirjanik ei ole väga tihti ühiskonnast parem ja vastupidi. Kui ajakirjanikule on tagatud vabadus, olen selle pildiga rahul. Igat konkreetset ajakirjanikku saab koolitada, õpetada, aga see, et ta tunneks ennast vabana vabal maal, on mulle erakordselt tähtis. See on praegu veel olemas.

05.12.2019 07.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto