Inseneride vaidlus võtab sillaületajad kaameks

Pärnu Kesklinna silla kandevõime pole päris täpselt teada, samal ajal on seal väga tihe liiklus, iseäranis selle lähedal asuva ristmiku ulatusliku remondi ajal. FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu linnavalitsuse korraldatud Kesklinna silla laiendamise ja rekonstrueerimise projekteerimise hanke võitnud OÜ Selektor Projekt esitas silla ­seisukorra uuringu, mille kohta linn tellis omakorda ekspertiisi OÜ Ehituse ja Tarkvara Inseneribüroolt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ekspertiis on uuringu suhtes kriitiline, peatudes selle 17 punktil ja esitades poolsada küsimust või täpsustamise nõuet. Kriitika teravik on suunatud vähe uuritud võimalusele silda vähem ümber ehitada, selmet see uueks luua.

Toimetusel on dokument, milles Selektor Projekt tõrjub punkthaaval inseneribüroo kriitikat.

Pärnu linnavalitsuse tänavate peaspetsialist Jaak Kanniste keeldus seda dokumenti kommenteerimast, põhjendades, et seda ei ole võimalik teha varem, kui ekspertiis ja uuringud on saanud lõpliku kuju. Ehk: insenerid peavad vaieldes olema jõudnud mingile ühisele seisukohale või vähemalt Ehituse ja Tarkvara Inseneribüroo insenerid jääma rahule Selektor Projekti kolleegide selgitustega kriitika suhtes.

06.12.2019 10.12.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto