Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ulatuslik raie nörritab avalikkust

4 min lugemist
Raie on plaanitud potentsiaalsetes vääriselupaikadeski, kuid RMK ekspertide arvates neid sel alal pole. FOTO: Karl Adami

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) on Kurgjal Carl Robert Jakobsoni talumuuseumi ümbruses kavandanud Metsaportaali andmeil metsalangetuse ligi­kaudu 65 hektaril, raiemahuga 12 000 tihumeetrit. Samuti on kavas maha võtta lähedale jääv umbes 200aastane puistu, mis asub 16 hektaril ja millest saaks ligemale 3000 tihumeetrit puitu. Kuna alal leidub kaitsealuseid linde ja taimi, on raied vaidlustatud

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Loodusfotograaf Karl Adamile teeb metsalangetus Kurgja talumuuseumi ümber muret, kuna kaitsealuste liikide elupaikade hävimise tõttu vaesub sealtkandi maastik. Ülejäänud kohalike ja mujalt inimeste pahameel levib ühismeedias kulutulena.

Adami pole otseselt raie vastu. “Ma tean, et RMK käib nelja–viie aasta tagant raiumas ja majandada üritatakse optimaalselt. Ma olin sellega arvestanud,” rääkis loodusemees. Lisades, et märkas esimesi raieteatisi novembri alguses keskkonnainvesteeringute keskuse metsaportaalis.

26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto