Audru külje alla planeeritav lõhkematerjalitehas paneb kohalikud muretsema

Potsepa karjääri tehase eskiis. FOTO: Meelis Kalme

Viimased kaks aastat on OÜ Nitrotol Potsepa karjääri lõhkematerjali­tehast planeerinud. Üleeile õhtul toimus taas arendajate, piirkonna elanike ja linna esindajate arutelu. Teravaimalt tõusis esile müramure, mistõttu aren­daja peab lähiajal korraldama lõhkamise katsetuse ja mõõtmised.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Riigi esimene tehas, mis hakkab tootma lahingumoona, sealhulgas mürske ja külgmiine, on Eesti kapitalil põhineval Nitrotolil kavas luua Audru alevi külje alla Potsepa karjääri. Seni on seal käinud kaevandamine ja piirkonna demineerijad lõhkavad vajadusel seal põrgumasinaid, mida leiukohas pole mõistlik demineerida. Endistel aegadel käisid karjääris laskmas kaitseväelased ja -liitlasedki.

Praegu arutlusel plaani kohaselt kerkiks rajatiste kompleks karjääri loodenurka. Nitrotoli juhatuse liige Jens Haug rääkis, et tootma soovi­takse hakata sõjalist lahingumoona eeskätt Eesti kaitseväele, kuid liitlas­vägedelegi. Võimalus selleks avanes möödunud aasta juulis peale relvaseaduse ja teiste seaduste muudatuste paketi jõustumist.

16.01.2020 18.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto