Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Audru külje alla planeeritav lõhkematerjalitehas paneb kohalikud muretsema

3 min lugemist
Potsepa karjääri tehase eskiis. FOTO: Meelis Kalme

Viimased kaks aastat on OÜ Nitrotol Potsepa karjääri lõhkematerjali­tehast planeerinud. Üleeile õhtul toimus taas arendajate, piirkonna elanike ja linna esindajate arutelu. Teravaimalt tõusis esile müramure, mistõttu aren­daja peab lähiajal korraldama lõhkamise katsetuse ja mõõtmised.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Riigi esimene tehas, mis hakkab tootma lahingumoona, sealhulgas mürske ja külgmiine, on Eesti kapitalil põhineval Nitrotolil kavas luua Audru alevi külje alla Potsepa karjääri. Seni on seal käinud kaevandamine ja piirkonna demineerijad lõhkavad vajadusel seal põrgumasinaid, mida leiukohas pole mõistlik demineerida. Endistel aegadel käisid karjääris laskmas kaitseväelased ja -liitlasedki.

Praegu arutlusel plaani kohaselt kerkiks rajatiste kompleks karjääri loodenurka. Nitrotoli juhatuse liige Jens Haug rääkis, et tootma soovi­takse hakata sõjalist lahingumoona eeskätt Eesti kaitseväele, kuid liitlas­vägedelegi. Võimalus selleks avanes möödunud aasta juulis peale relvaseaduse ja teiste seaduste muudatuste paketi jõustumist.

16.01.2020 18.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto