Sisukord
Uudised
Postimees

Jalutu mees on bürokraatia tõttu sunnitud pudelisse urineerima

3 min lugemist
Andrejs Greinis on Laia tänava munitsipaalkorteris elanud 2018. aasta sügisest. Probleem tualetis ja vannitoas käimisega tekkis siis, kui ta mullu aasta alguses teisestki jalast ilma jäi. FOTO: Mailiis Ollino

Läti juurtega pärnakas Andrejs Greinis elab Pärnu linnale kuuluvas munitsipaalkorteris Laial tänaval. Jalutu, ratastooliga liikuv 59aastane mees ei pääse kitsaste ukseavade tõttu ei vannituppa ega tualetti. Nii on ta elanud pea aasta. Linna sotsiaaltöötajatelegi muret korduvalt kurtnud. Seni on ukseavad jäänud ületamatuks probleemiks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Nii ei saa elada. Kahju on vaadata, see on talle raske. Ta on tore, korralik mees. Ei ole joodik,” iseloomustas meest vastastoas elav naabrinaine, kes enda sõnutsi on samuti mitu korda sotsiaaltöötajate tähelepanu ebainimlikule olukorrale juhtinud ja lahendust palunud.

Kutselise autojuhina leiba teeninud Greinise elu hakkas allamäge minema, kui ta kaotas jala. Vanast traumast tekkis gangreen. Seejärel jäi ta ilma tööst, võlad hakkasid kuhjuma. Elu varises kokku.

17.01.2020 21.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto