iDeal kampaania

Raja lasteaia valmides suleb uksed kaks kehvas seisus lasteasutust

Pärnu Raja tänava lasteaed ja ujula valmivad juuniks, kuid laste kilkeid hakkab majast kostma septembrist.

FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku asutada 1. augustist Raja lasteaed ja liita sellega senised Pillerpalli ja Kellukese lasteaed, mis lõpetavad tegevuse.

Raja 7 kerkivast lasteaiast-ujulast saab valmides Eesti üks ajakohasemaid lasteasutusi. Kompleks koosneb päikesekujulisest lasteaiast, ujulast, staadionist, välilavast, parklast ja mänguväljakutest.

“Eritellimusega mööbel, liikluslinnak, eri mänguväljakud, väikesed ja suured kelgumäed, staadion, basseinid, mullivann, muusika- ja võimlemissaal, galeriid, katusele pandud päikesepaneelid ja palju muud põnevat teevad sellest riigi ühe moodsama lasteaia,” rääkis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

10,6 miljonit eurot maksev lasteaed-ujula valmib tänavu juunis. 4 039 200 euroga toetab ettevõtmist Euroopa regionaalarengu fond, ülejäänu tasuvad Pärnu linn, Tori ja Häädemeeste vald.

1. august on kuupäev, mil on kavas asutada Raja lasteaed kui asutus ja liita sellega kaks praegust lasteaeda, mis lõpetavad tegevuse.

Lapsed kolitakse uude majja 1. septembriks, enne seda tuleb ruumid ette valmistada ja möbleerida.

Uus lasteaed mahutab kaheksa aia- ja kaks sõimerühma. Lasteaiakohti tuleb sinna 190, neist 30 sõimes. Vastavalt kokkuleppele peab Pärnu linn tagama Häädemeeste vallale üheksa ja Tori vallale 44 lasteaiakohta kas selles või mõnes muus Pärnu munitsipaallasteaias.

Pillerpalli ja Kellukese hooned on võrreldes ülejäänud Pärnu lasteaedadega kõige kehvemas seisus. Pillerpalli majas jätkab Pärnu Päikesekool ja tulevikus on kavas praeguse asemele ehitada uus õppehoone. Kellukese maja tuleviku üle käib veel arutelu. Pärast Raja tänava ujula kasutuselevõttu suletakse Koidula gümnaasiumis asuv ujula.

Pillerpallis ja Kellukeses käivate laste vanemad võivad valida lasteaiakoha kas Raja lasteaias või mõnes muus linna lasteaias. Pillerpall asub Ülejõel ja kõik vanemad ei pruugi soovida last Mai rajooni viia. Metsa tänavale jääv Kelluke on praegu Pärnu ainus vene õppekeelega lasteaed, Raja lasteaias avatakse keelekümblusrühmad. Rühmade arv sõltub vajadusest.

Volikogu hakkab uue lasteaia asutamist ja kahe lasteaia sellega liitmist arutama 6. veebruaril.

Tagasi üles