Sisukord
Uudised
Postimees

Linnapildist asutakse eemaldama jõulukaunistusi

1 min lugemist
Jõulukaunistusi hakatakse jõudumööda maha võtma tulevast nädalast. FOTO: Urmas Luik

Jaanuari viimasel nädalal tehakse Pärnus algust jõulukaunistuste mahavõtmisega. Kaunistuste teisaldamine nõuab aega, kuna iga valguskuul ja -element tuleb käsitsi ükshaaval alla võtta ja enne hoiukohta viimist üle kontrollida.

Et dekoratsioone on kogu linnas palju ja väga erinevaid, kulub nende äratoimetamisele vähemalt paar nädalat.

Kõige esimesena korjavad OÜ Leonhard Weissi elektrikud tulekaunistused linna jõulupuudelt, seejärel lähevad teenitud puhkusele jõuluehted Rüütli tänavalt, Kuninga kooli eest ja Lastepargist.

Endla teatri esist ilmestavad sinised tuled, Koidula pargis särav valguslahendus ja muud suuremad valgusinstallatsioonid jäävad veel mõneks ajaks üles, sest neid dekoratsioone sobib eksponeerida muulgi ajal kui ainult jõuluperioodil.

Uuel nädalal kaovad linnapildist ka jõulupuud: harilik nulg Keskväljakult ja hall nulg Iseseisvuse väljakult.

Teatriesise nulu tüve saab endale MTÜ Vingiküla Selts, mis soovib sellest kujundada oma jaanitulel meiupuu. Nulgu soovis asumiselts jaanisambaks kindlal põhjusel: see kasvas samuti Vingiküla kandis ja seltsi hinnangul on igati sümboolne, et puu maine teekond lõpeb seal, kust algas.

Iseseisvuse väljaku halli nulu oksad lähevad Saaremaale OÜ Lahhentaggele, mis valmistab selle okstest alkoholivaba toonikut.

Jõulupuud teisaldab ja utiliseerib OÜ Euro Cactus.

Seotud lood
14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto