Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Omavalitsused peavad paremini valmistuma

3 min lugemist
Vändra päästekomandosse konverentsile olid kutsutud iga maakonna esindajad. FOTO: Mailiis Ollino

Iga-aastane elanikkonna kaitse konverents toimus seekord Vändra päästekomandos, arutelu keskmes oli omavalitsuste roll kriisi ajal. Kõlama jäi mõte, et edaspidi peavad omavalitsused kriisideks paremini valmistuma ja elanike turvalisuse heaks rohkem ära tegema.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Konverentsi sisse juhatanud Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla märkis, et tänavune kokkusaamine oli eelkõige mõeldud kohalike omavalitsuste juhtidele ja võtmeisikutele. “Ehk räägime läbi teemad, mis rahvast enim kõnetavad,” teatas Soodla, rõhutades, et omavalitsused on rahvale kõige lähemal ja inimesed on nende tähtsaim vara.

Siseministeeriumi pääste- ja kriisi­reguleerimispoliitika osakonna juhataja Jaanis Otsla kõneles kriiside lahendamisest Eestis valitsuse ja seaduse tasemel. “Omavalitsustel on kõige olulisem läbi mõelda, kuidas nende asutused kriisi korral ilma otseste juhtnöörideta hakkama saavad,” toonitas Otsla. Märkides, et omavalitsused peavad koostama oma piirkonna asutustele ja ettevõtetele plaani, kuidas need jätkavad elanikele elutähtsate teenuste osutamist ja säilitavad nii kriisiolukorras toimepidevuse.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto