Sisukord
Uudised
Postimees

Kõrgem maamaks hakkab mõne aasta pärast mõjutama toidu hinda

4 min lugemist
Maatulundusmaad kasutatakse põllumajandussaaduste tootmiseks, aga liigsaju järel kannatavad tulu saamiseks rajatud põllud niiskuse all. FOTO: Mailiis Ollino

Selle üle, kuidas mõjutaks maade korraline hindamine maamaksu, läheb arvamuste kanonaad ilmselt alles lahti, kuid põllu- ja metsamaa omanikud ütlevad, et valitsus peaks oma kava teoks ­tehes arvestama nende tegevusvaldkonna eripäraga. Ent valla­valitsused kinnitavad, et nende käest pole midagi küsitud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Aga pealinnas Stenbocki majas keerleb plaan alustada maade korralise hindamisega väitega, et seda pole riigis tehtud 19 aastat ja vahepeal on maa turuväärtus keskmiselt tõusnud ligemale seitse korda. Riigihalduse minister Jaak Aab kinnitas, et valitsus arutab teemat eeldatavasti märtsis.

Maa turuväärtuse kõrval on teine tähtis osis maksumäär, mille määrab kohalik omavalitsus. Seadusega on seni lubatud kõrgeim maksumäär kaks kuni 2,5 prot­senti, mida kasutavad Pärnumaa oma­valitsusedki. Erisusena ei rakenda põllumajandussaaduste tootmiseks kasutatavale ja loodus­likule rohumaale maksimummäära Saarde vald (1,7) ja Tori vald (1,8).

27.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto