T, 27.09.2022

Maalilise Liu küla elanikud haarasid kaitsekilbiks seaduse

Silvia Paluoja
, reporter
Maalilise Liu küla elanikud haarasid kaitsekilbiks seaduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
“Siin on küla keskpunkt ja inimesed elavad tiheasustuses ümberringi, aga kinnistuomanik hakkas juba platsi ette valmistama,” nentis Otsa talu perenaine Kai Käärid, viidates Solar Lighti tegevusele Liu kinnistul.
“Siin on küla keskpunkt ja inimesed elavad tiheasustuses ümberringi, aga kinnistuomanik hakkas juba platsi ette valmistama,” nentis Otsa talu perenaine Kai Käärid, viidates Solar Lighti tegevusele Liu kinnistul. Foto: Urmas Luik

Pärnu lahe maali­lise ranniku tiheasustatud Liu küla elanikud said kutse Audru osavallakeskusesse rahvakoosolekule, kuigi neist paljude süda aimas halba nähes, kuidas keset asumit võimutses elamuehituseks plaanitud alal ekskavaator, rammides maatasa kasvuhooned ja aiamaad.

Rahva kutsus 7. jaanuariks seadust järgides kokku Pärnu linnavalitsuse planeeringuosakond, millele Liu kinnistu omanik, pealinna ettevõte Solar Light OÜ oli esitanud ettepaneku algatada detailplaneering päikeseenergiapargi kui tootmisrajatise püstitamise kohta. Planeeringuosakonna juhataja Kaido Koppel selgitas kutses seda, mida kohalikud nagunii teadsid: maakonna ja Audru ­valla üldplaneeringus on üheksa hektari suurune Liu kinnistu maa­tulundusmaa, kuid energiapargi võib rajada tootmismaale.

Üllatunud kogukond

“See on minu arvates kahetsusväärne olukord, siin on Liu küla keskpunkt ja inimesed elavad tihedalt ümberringi. Loomulikult, meile ei panda siia farmi püsti, aga teadsime aastakümneid, et siia tulevad elamud,” rääkis Otsa talu perenaine Kai Käärid.

Märksõnad
Tagasi üles