parnu

Galerii: kaitseväe välihaigla saabus varahommikul Virtsu sadamasse

Täna varahommikul sõitis ligikaudu 15 masinast koosnev kaitseväe välihaigla kolonn koos meditsiinilise personali ja toetusmeeskonnaga Virtsu sadama kaudu Saaremaale, et terviseameti palvel toetada Kuressaare haiglat koroonapatsientide ravil.

Kolonn sõitis kahes osas marsruudil Tartu–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare.

Välihaigla kerkib Kuressaare haigla territooriumile.

“Konteineritest ja telkidest koosnev välihaigla on ümber seadistatud selliselt, et oleks võimalik vastu võtta palju erakorralist ja intensiivravi vajavaid patsiente. Praegu saab välihaiglas ravida üldpalatites kuni 40 patsienti või intensiivravipalatites kuni 20 patsienti,” ütles kaitseväe peaarst kolonelleitnant Targo Lusti. Haiglakohtade kasutamise otsustab Kuressaare haigla vajaduse kohaselt.

Peale selle saadab kaitsevägi Kuressaarde 18-liikmelise tegevväelastest koosneva meditsiinimeeskonna, kuhu kuuluvad arst, õed ja parameedikud, ning ligikaudu 20-liikmelise 1. jalaväebrigaadi tegevväelastest ja ajateenijatest koosneva toetusmeeskonna, mis aitab haigla püstitamise ja logistilise teenindusega. Ülejäänud meditsiinipersonali lähetab Kuressaarde terviseamet.

Välihaigla plaanib tööd alustada homme.

01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto