Aiandites ei anna tööd pausi peale panna

“Ma olen igal kevadel kaks kuud kasvuhoones karantiinis,” ütleb lillehooajaks valmistuva Sillametsa aiandustalu perenaine Milvi Rand. FOTO: Mailiis Ollino

Aiandites käib kibekiire töö nagu ­kevade edenedes ikka: müügiks on sirgunud kannikese- ja võõrasemataimed, järge ootavad suvelilled ja Weissi aiandis valmib esimene tomatisaak. Aiandus­ettevõtjad teevad plaane ette pikalt, muretsevad selle järgi tarvikud, taimed, väetised, kuid tänavune hooaeg algab eriliselt.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Meie plaanid on juba eelmise aasta jaanipäevast saadik tehtud, sest aiandus on pikk protsess. Kes seda teadis, et selline asi kaela kukub, nüüd on küsimus, kuidas aia­pidaja kauba kätte saab,” möönis Sillametsa aiandustalu perenaine Milvi Rand.

Pärnu linna Pootsi külla jääv Silla­metsa aiandustalu on pereettevõte, mille kolmes kasvuhoones õitsevad kannikesed. Võõrasemadki hakkavad õide puhkema ja ootavad kliente. Püsikutest kasvatab talu ette valgeid hostasid, valikut kõrrelisi stepirohust muulaheinani, petuuniaid, begooniaid, tukalilli, miisusabu. Tomati- ja kurgitaimed on ootel, kuni ilm soojeneb. Ettevõttel on müügipunktid Lihulas, Märjamaal ja Tõstamaal, mis nädala lõpus teeb esimesena ukse lahti.

01.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto