Sisukord
Uudised
Postimees

Napim tulu sunnib valdu-linna eelarvet kriitiliselt lugema

4 min lugemist
Oma­valitsuse allasutuste juhtidel on palutud kokku hoida, palgakärpeid ei ole veel tehtud, räägib Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets. FOTO: Mailiis Ollino

Püksirihma pingutavad vallad vaatavad juba kriitilise pilguga üle tänavusi eelarveid, mille volikogud võtsid vastu pärast iga komakoha üle vaidlemist ­alla kuu tagasi. Mida päev edasi, seda selgemaks saab miinuse pikkus nagu seegi, kui kaua suudavad omavalitsused pinnal püsida rahandusministeeriumi visatud päästerõngast kasutades.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teatas ju riigihalduse minister Jaak Aab reedel, 3. aprillil, et koroonaviirusest tingitud kriisi mõjude leevendamiseks antakse kohalikele omavalitsustele tulude alalaekumise ja kulude suurendamise katteks 30 miljonit ja majanduse kiireks elavdamiseks investeeringuteks 100 miljonit eurot. Seda raha tuleb jagada 79 omavalitsuse vahel, neist seitse on meie kodumaakonnas.

“See on hea ja arukas otsus eriti just selles võtmes, et nii minister Aab kui rahandusministeerium on tungivalt soovitanud investeeringute jätkamist või alustamist,” möönis Saarde vallavolikogu esimees Kadri-Aija Viik. “Kindlasti on oodata tulumaksu alalaekumist ja tulubaasi vähenemist ning võib tekkida soov kärpida kogu tegevust, pean mõistlikuks teha investeeringud esmalt teedesse ja hoonetesse.”

04.04.2020 08.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto