Galerii ⟩ Suvine melu hiilib vaikselt randa

Päikeseline päev meelitas Pärnus randa ohtralt ilusa ilma nautijaid. Viimaseid ettevalmistusi suvehooajaks teevad mereäärsed kohvikud ja laenutused.

FOTO: Mailiis Ollino

Ehkki ametliku rannahooaja alguseni tuleb suvepealinnas Pärnus veel nädalapäevade jagu oodata, meelitab ilusaks läinud ilm randa nii peesitajaid kui jalutajaid. Uksed on juba avanud või kohe-kohe avamas esimesed mereäärsed teenindusettevõttedki.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et meri on veel jahedavõitu, ei naudi suplejad Pärnu keskrannas veel veemõnusid, ent ilusa ilmaga jagub jalutajaid ja päikesevanni võtjaid liivale ja plaažil asuvatele pinkidele juba kümnete kaupa.

Ilmateenistuse andmete järgi mõõdeti täna Pärnus veetemperatuuriks 11 kraadi. Kõige soojem merevesi on Eestis Häädemeestel, kus see on tõusnud 14 kraadini.

Koroonaviiruse leviku tõttu on turismiettevõtted ja majutusasutused olnud väljastpoolt Eestit saabuvate välismaalastest suvekülaliste ootuses pigem pessimistlikud, kuid võõrkeelset juttu kohtas rannas tänagi.

Pärnu keskrannas on uksed avanud esimesed kohvikud ja need, kel müügikoht suveks valmis seadmata, teevad avamiseks viimaseid ettevalmistustöid.

Tagasi üles
Back