Sisukord
Uudised
Paberleht

Kolledžisse astujate arv püsib kaljukindel

2 min lugemist
Tartu ülikooli Pärnu kolledž võtab sisseastujaid vastu vanaviisi. FOTO: Urmas Luik

Gümnaasiumi lõputunnistus käes, suur pastakavaru tühjaks kirjutatud, lilled süles ja nägu naerul – mis edasi? Ees seisab valik: kas minna ülikooli või ei? Koroonakarantiin on toonud palju stressi, sisseastumiskatsed algavad kohe-kohe. Kuidas toimub tänavu sisseastumine Tartu ülikooli Pärnu kolledžisse ja kui palju on avaldusi esitatud?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Hea uudis on, et riigieksamite tulemusi kolledžisse pürgides ei arvestata. Ettevõtluse ja projektijuhtimise ning turismi- ja hotelliettevõtluse erialal on vajalik sooritada katse ning sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse eriala puhul läbida vestlus, mis määrab kooli pääsemise.

Katse sooritamiseks ei ole aga vaja logida veebivõrgustikku – see toimub ettenähtud kuupäeval kirjalikult ja on jagunenud Tartus kahele ja Tallinnas neljale kellaajale. Pärnus toimuvad katsed aga lausa kahel päeval. Nii saab testitegijad terviseameti soovitusi järgides hajutatult ruumidesse jaotada. Kolledži õppekorralduse peaspetsialist Urve Tammann rõhutab, et nad hoiavad kirjalikku sisseastumiseksamit au sees ja viirusest hoolimata isegi ei mõtle virtuaalsetele variantidele.

02.07.2020 04.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto