Naisteranna parklasse kerkib mobiilne testimispunkt

Pärnus naisteranna parklas homme tööd alustav koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimispunkt sarnaneb kevadel spordihalli juures asunud proovivõtukohaga.

FOTO: Mailiis Ollino

Qvalitase arstikeskuse juhi ja Pärnus avalikku testimist koordineeriva Tõnu Veldi sõnutsi alustasid nad täna Pärnus naisteranna parklas sissesõidu meetodiga koroonaviiruse proovide võtmise punkti rajamist, et esimesed kliendid seal homme lõuna paiku vastu võtta.

Ranna rajooni rajatav koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimispunkt  sarnaneb kevadel spordihalli juures asunud proovivõtukohaga ja sinna pääseb perearsti saatekirja alusel nii jalgsi kui autoga.

Synlab Eesti ja ühtlasi avaliku testimise kommunikatsioonijuhi Gerly Kedelaugu sõnade kohaselt broneerivad spetsiaalselt loodud avaliku testimise kõnekeskuse inimesed telefoni teel igale proovi andjale aja, kavandatud on kümne minuti sisse neli patsienti.

Kedelauk paneb Pärnu kandi rahvale südamele tulla kohale täpselt kokkulepitud ajaks, et proovivõtukohta ei tekiks järjekorda. Samuti on soovituslik kanda maski, desinfitseerida käsi ja hoida kaaskodanikega distantsi. Testimisele tuleb kaasa võtta kaasa isikut tõendav dokument.

Velt ütles, et pärast perearsti jutul käimist koroonaviiruse testi tegema samal või järgmisel päeval. “Homme on veel vabu aegu,” teatas ta.

Pärnus naisteranna parklas homme tööd alustav koroonaviiruse SARS-CoV-2 testimispunkt sarnaneb kevadel spordihalli juures asunud proovivõtukohaga.

FOTO: Mailiis Ollino

Kedelauk tuletas meelde, et juhul, kui esineb koroonaviiruse sümptomeid, tuleks öelda seda aja broneerimise kõnes. “Sel juhul soovitame proovi anda autost või tellida kodustestimise brigaad,” märkis ta.

Synlabi esindaja rõhutas, et koroonaviiruse sümptomite esinemisel ja lähikontakti puhul on kohustuslik kohene enesekarantiin.

Terviseameti teatel on järgmised kaks nädalat Eestis see kriitiline aeg, mille jooksul on võimalik uued viiruspuhangud kontrolli alla saada, juhul kui inimesed käituvad vastutustundlikult.

Kõige efektiivsem meede nakkust vältida on distantsi hoidmine. Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei saa kaasinimestega vahemaad hoida, on soovitav kanda maski. Kinniseid rahvarohkeid kohti peaks vältima.

Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.

Mis tahes haigusnähtude korral tuleks kahtlustada koroonaviirusega nakatumist ja võtta ühendust oma perearstiga. Perearstidele on antud juhised saata kõik COVID-19 suhtes kahtlased testima.

Tagasi üles
Back