Elektroonikakauplusest vastati, et sellise liidese soetamine on võimalik vaid teenusepakkujatelt. See info osutus küll ekslikuks, sest üks variant on ka kauplustes olemas, ainult et selle peab laost tellima ja hind on 30 eurot. Teenusepakkujate digiboks maksab sadakond eurot. Võib ju arvata, et kui lepin vabalevist tuleva vaid mõne programmiga, siis ilmselt on minu rahalised võimalused kesised (35 eurot on kümne päeva toiduraha). Pealegi, jälle mässata kahe puldiga, seadistada teler, paigutada kusagile uus kast, mis vajab pikendust, et pista uus juhe seina, ja elektrikulu suurenemine. Vaat sellised “väikesed” ebameeldivused.
Töölkäija ütleb, et seitse eurot kuus pole ju palju, aga töövõimetuspensionärile tähendab see kahte päeva söömata – ehk tulekski kasuks!
Teenusepakkujalt saab teenuse soodsalt, ainult seitse eurot kuus – digiboksi rent ja veel hulga programme juurde, aga selleks peaks ka magamistuppa ruuterist kaabli tõmbama. Kes seda teeb ja kuidas, kui seade asub alumisel korrusel? Töölkäija ütleb, et seitse eurot kuus pole ju palju, aga töövõimetuspensionärile tähendab see kahte päeva söömata – ehk tulekski kasuks! Ja nagu me teame, kui ei söö, siis võib ka WC ukse lukku keerata, jälle kasud sees, vee kokkuhoid.
Seega on variant loobuda teleri vaatamisest, olla kui silmaklappidega ja kuulata raadiot, mis on nii armsalt veel keeratavate nuppudega ega vaja mingeid lisasid või seadistamist. Oled voodis, keerad nupu valjemaks ja kõik uudised tulevad otse kõrvu, kui muidugi kuulmine korras. Ei mingeid lisaväljaminekuid ega muretsemist uue seadme kasutamise keerukuse pärast.
Pealegi arvan, et iga uuenduse puhul võiksime ju mõelda varuvariantidele: kui mingil põhjusel internetiühendus katkeb või katkestatakse, on vähemalt antenni kaudu ehk võimalus teateid rahvale edastada.
Elagu uus tehnoloogia ning hävigu vanad ja viletsad hädaldajad!