Saada vihje

Pildid sündmuskohalt Kolmikavarii põhjustanud juht tuli sõidukist välja lõigata

  • Kolmes autos viibis õnnetuse ajal kokku üheksa inimest.
  • Kolm autodes olnud last pääsesid vigastusteta.

Eile õhtul juhtus Valga–Uulu maantee 124. kilomeetril Pihla bussipeatuse lähedal liiklusõnnetus, milles osales kolm sõidukit.

Häirekeskus sai eile kella 18.35 paiku teate, et kokku on põrganud sõiduautod Peugeot 508, Nissan Qashqai ja Toyota Hilux.

“Esmastel andmetel liikus 32aastane mees Peugeot’ga kõrvalteelt peateele, kuid ei saanud pidama ja sõitis küljelt sisse Nissanile, mis omakorda põrkas kokku vastassuunas, Kilingi-Nõmme poole sõitnud Toyotaga,” rääkis Pärnu politseijaoskonna välijuht Alvar Vill.

Täpsustatud andmetel keeras Peugeot juht ette peateel sõitnud Nissan Qashqaile, mille roolis oli 42aastane mees. Nissan paiskus kokkupõrke tagajärjel kraavi ja Peugeot omakorda otsa Toyota Hiluxile, mida juhtis 52aastane mees. 

Sõidukeis oli kokku üheksa inimest, nende seas kolm last, kellega on kõik korras.

Sündmuskohale sõitnud Lääne päästekeskuse Pärnu komando päästjad aitasid Peugeot’ juhi hüdrauliliste abivahendite abil autost välja lõigata. Kiirabi viis tema ja Nissanit juhtinud mehe Pärnu haiglasse.

Päästjad eemaldasid autodel süttimisohu ja puhastasid tee.

Valga–Uulu maanteel Laadi küla lähedal juhtunud õnnetuse põhjustas peateele sõitnud auto.
Valga–Uulu maanteel Laadi küla lähedal juhtunud õnnetuse põhjustas peateele sõitnud auto. Foto: Urmas Luik

“Pimedal ajal, kui temperatuur madal ja libedust esineb nii kõrval- kui peateedel, tuleb valida teeoludele vastav sõidukiirus. Kindlasti ei tasu kiirustada ja selleks, et turvaliselt ja ohutult sihtkohta jõuda, peab arvestama kõigi liiklejatega ning olema tähelepanelik,” toonitas välijuht.

Politsei valvepressiesindaja Marge Sillaotsa teatel reguleeris kohapeal liiklust politsei. Kella 20ks oli maantee taas avatud.

“Kõiki õnnetuse asjaolusid täpsustatakse menetluse käigus,” lisas Sillaots.

Toimetuse fotograafi Urmas Luige jutu järgi polnud põhimaanteel sündmuskohal libedust tunda. “Kui ma hakkasin ära tulema, siis Kilingi-Nõmme poolt tuli lumesahk. See saadeti muidugi tagasi,” meenutas Luik. Tea Talupoeg, Pärnu politseijaoskonna patrullpolitseinik kinnitas samuti, et õnnetuspaigas olid teeolud head.

Õnnetuses osalenud autodes oli kokku kolm last ja kuus täiskasvanut.
Õnnetuses osalenud autodes oli kokku kolm last ja kuus täiskasvanut. Foto: Urmas Luik

Transpordiameti Lääne teehoiu osakonna korrashoiu juhtinseneri Meelis Saadigi andmeil vastasid teeolud sündmuspaigal kehtestatud seisundinõuetele. “Papiniidu ilmajaam näitas kell 18.30 õhutemperatuuriks miinus 2,5 kraadi ja teeseisuks “märg”, kuid soola kontsentratsioon oli ligemale viis grammi ruutmeetri kohta, mis tähendab, et teekatet oli libeduse ennetamiseks soolatud ja otsest libedaohtu ei olnud,” täpsustas Saat.

Reiu teekaamera näitas samal ajal langevat lendlevat lund, mida ameti esindaja väitel ei saa nimetada lumesajuks ja mis ei tekitanud teele lisalumekihti. Sama infot ja teeseisu näitasid Võiste ilmajaama andmed.

“Samal õhtul kell pool kaheksa käis teehooldaja sündmuskohta veel kord hooldamas,” lisas transpordiameti esindaja.

Tänavu on Pärnumaal juhtunud 11 liiklusõnnetust, milles inimesed on viga saanud. Kokku oli avariides vigastatuid 14.

Liikluses on hukkunud üks inimene:  2. jaanuari hommikul leiti Seljametsa külas Paikuse–Tammuru tee 4. kilomeetril

Mitsubishi Galantiga vastu puud sõitnud 35aastase kohaliku mehe surnukeha.

Tagasi üles