R, 29.09.2023

Kiiretele deklareerijatele hakatakse enammakstud tulu tagastama

Pärnu Postimees
Facebook
Comments
Ligemale 30 000 inimese tuludeklaratsioon on kontrolli läbinud.
Ligemale 30 000 inimese tuludeklaratsioon on kontrolli läbinud. Foto: Urmas Luik

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustab tänasest enammakstud tulumaksu tagastamist neile, kes on oma tuludeklaratsiooni elektrooniliselt esitanud ja kellel see ei vaja lisakontrolli. Paberdeklaratsiooni esitanutele alustatakse tulumaksu tagastamist 19. märtsist.

Enammakstud tulumaksu tagastab amet 1. oktoobriks. Tagastamise kiirus ei sõltu deklaratsioonide esitamise järjekorrast. Praeguseks on maksuotsus tehtud ligi 30 000 inimese kohta.

Täna hommikuks oli esitatud 493 000 tuludeklaratsiooni, millelt tagastamisele kuulub 154 miljonit eurot enammakstud tulumaksu.

Seni esitatud deklaratsioonide põhjal tuleb tulumaksu juurde maksta 13 miljonit eurot. Teist aastat on tulumaksudeklaratsiooni esitades võimalik tagasisaadav raha kohe annetuseks suunata. Seda võimalust on kasutanud 2500 inimest, kes on kokku annetanud 109 000 eurot.

Maksu- ja tolliamet soovitab tulud deklareerida veebis.
 
Maksu- ja tolliamet soovitab tulud deklareerida veebis.  Foto: Arvo Meeks/Valgamaalane

MTA füüsiliste isikute tulude ja maksustamise teenusejuht Grete Urbel soovitas eelistada e-deklaratsiooni. “Palume inimestel aidata oma eakamaid lähedasi, et nad saaksid deklaratsiooni esitada MTA iseteeninduskeskkonnas,” ütles ta.

Küsimuste korral tuleks esmalt otsida infot kodulehelt www.emta.ee, kirjutada meilil eraklient@emta.ee või helistada infotelefonil 880 0811.

Tuludeklaratsiooni esitamise tähtaeg on 30. aprillil. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, siis selle tasumise tähtaeg on 1. oktoobril.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles