Kolme lapsega investorperes läheb toidule 300 eurot kuus

Sirle Matt
, reporter
Copy
Targalt majandades on Liisi Kirchi perel õnnestunud nii palju kõrvale panna ja investeerida, et nad ei satu hätta, kui mingil põhjusel enam palgatööl käia ei saaks.
Targalt majandades on Liisi Kirchi perel õnnestunud nii palju kõrvale panna ja investeerida, et nad ei satu hätta, kui mingil põhjusel enam palgatööl käia ei saaks. Foto: Urmas Luik

Rahandusministeeriumis rahatarkuse koordinaatorina töötav Liisi Kirch elab õpetuse järgi, mida ta teistele rahaga ümberkäimise kohta jagab. Tänu targale rahakasutusele ei peaks ta palgatööl käima, kui ei tahaks: kolme lapsega pere elaks lahedalt ära intressidest ja dividendidest, mis investeeringutelt laekuvad.

Oma rahaasjade jälgimist alustas Kirch 2010. aastal, kui asus esimesele erialasele tööle. Ta hakkas igast palgast osa kõrvale panema ja investeerima. 2014. aastal võttis ta nüüdse abikaasaga eesmärgiks saavutada rahaline vabadus. Siis asusid nad üheskoos hindama oma kulutusi ja investeerima. 2020. aastaks saavutasid nad rahalise vabaduse. “Kuus laekub keskmiselt selline summa, et katab vabalt meie kulud ära, terve pere kulud,” avaldab Kirch.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles