R, 9.12.2022

Galerii ja video ⟩ Tori vallas ühendati eakatepäev muusikapäevaga

Tori vallas ühendati eakatepäev muusikapäevaga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna peetakse Tori rahvamajas eakate- ja muusikapäeva, kus auväärselt kõrges eas inimesi tunnustakse muusika, hea jutu ja toiduga.

Ürituse korraldaja, Tori valla kultuurikorraldaja Argo Juske sõnutsi panid nad kaks üritust – eakatepäeva ja muusikapäeva – kokku ja korraldasid selle teistest päev hiljem, et tuua rohkem rahvast kohale. “Nii on võimalik meile tulla mujalt neil, kes eile pidutsesid, ja me vaatame sellegi järgi, kuidas inimesed siia saavad tulla,” ütles Juske.

Tori valla eakate- ja muusikapäeva programmi avas Viljandi kultuurikorraldaja Piret Aus, kes akordionimängu, laulu ja jutuga rahva peotuju üles ärgitas. Seejärel astus ette Tori kohalike meeste ansambel Agulipoisid, kes tempokamate rahvuslike ja moodsamate pillilugudega jätkasid kuni peo lõpuni. “Ehk kes soovivad, saavad tantsida, kes ei soovi, saavad pealt vaadata ja head muusikat kuulata ning laualt head ja paremat võtta,” sõnas Juske.

Ausi esinemise võtsid Tori kandi eakad soojalt vastu, tema usina utsitamise peale tulid kuulajadki meelsasti lauluga kaasa. “Ma olen seda pidu aasta aega oodanud,” kuulutas Aus lõbusalt. Tal oli esinemine korraldajatega ammu kokku lepitud, kuid viimased kaks aastat lükati pidu, mis nüüd lõpuks peetud sai, paar korda edasi. “Ja muidugi tasus oodata, sest publik igatseb väga kokkusaamisi!”

Eakatepäev Tori rahvamajas.
Eakatepäev Tori rahvamajas. Foto: Jüri Looring

Aus tajus sama kahes eelnevaski kohas, kus ta eile käis. “Inimesed tahavad laulda, tahavad rõõmustada ja kui nüüd piirangud maha saab, pääsevad inimesed jälle liikuma ja suhtlema, mis on väga tervitatav,” leidis Aus. “Ma loodan, et tol päeval ei oodata perearsti ukse taga ega räägita oma kurbi lugusid, vaid tullakse ja rõõmustatakse!”

Märksõnad
Tagasi üles