Ööpik tunnistas, et lasteaia juhina vastutab temagi juhtunu eest. Selle üle, kas ta peab seetõttu ametist loobuma, peab Ööpiku arvates otsustama vallavalitsus.
“Kui see midagi parandab ja paremaks teeb, ei saa ma vastu olla. Minu ametikohal tuleb kõige eest vastutada, aga on osa asju, mis ei ole minu teadmisel toimunud. Ma ei saa öelda, et ma pole selle rühma eluoluga kursis. Olen seal rühmas viibinud ega saa öelda, et olen seal märganud laste väärkohtlemist,” rääkis lasteaia juhataja.
Abivallavanem Täht lisas, et vallavalitsus teeb Pärnumaa omavalitsuste liidule (POL) märgukirja ja edastab kohtuotsuse, et siis komisjon saab langetada otsuse, kas Raudkivilt aasta lasteaiaõpetaja tunnustus ära võtta või mitte.
“See on põhimõtteline küsimus ja see näitab, et meil on selliste asjade suhtes nulltolerants,” lausus ta.
POLi juhi Lauri Luuri sõnutsi pole sellist juhtumit, kui mõne tunnustuse saajalt oleks tiitel tagasi võetud, tema tegutsemisajal varem ette tulnud.
“POLi hariduskomisjon vaatab selle ettepaneku üle ja teeb oma otsuse. Minu isikliku arvamuse kohaselt oleks tiitli äravõtmine kõnealuse juhtumi puhul põhjendatud,” lausus Luur.
Haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooninõunik Aire Koik ütles, et ministeerium lasteaia suhtes järelevalvet ei algata.
“Lasteaia pidaja ehk kohaliku omavalitsuse seisukoht oli, et neil on nulltolerants selliste juhtumite suhtes ning vald otsustas ise juhtumi kohtusse saata. Kui omavalitsus probleemiga aktiivselt tegeleb, siis ei ole ministeeriumil põhjust oma järelevalvet algatada,” ütles ta.