parnu

Eesti menukamaid matkaradu laguneb, remondiraha napib

Kohati on matkarajale viiva trepi metall väändunud, teravad orad turritavad välja, puit on pehkinud, kinnituspoldid lahti, nii et järsu trepi aste kõigub jala all. FOTO: Urmas Luik

Tolkuse raba matkarada Häädemeeste vallas on sedavõrd lagunenud, et kui pingsalt jalge ette ei vaata, võib kergesti siruli lennata, halvemal juhul vigagi saada.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rada haldab riigimetsa majan­damise keskus (RMK), mille Äripäev hiljuti Eesti edukate ettevõtete seas 24. kohale paigutas.

Rannametsa–Tolkuse matkarada, mis saab alguse Pärnu–Ikla maantee äärest, on menukuselt Eestis esimeste seas. RMK andmetel külastati seda 2019. aastal 36 000 korda, 2016. aastal üle 45 000 korra.

1998. aastal avatud ja kümmekond aastat hiljem rekonstrueeritud rada on nüüdseks halvas olukorras ja osa infoviitu on loetamatuks kulunud või puudu. Kõige hullemas seisus on raja alguses asuvad metallist ja puidust järsud trepid. Kohati on metall väändunud, teravad orad turritavad välja, puit on pehkinud, kinnituspolt on lahti, nii et aste kõigub jala all.

26.11.2021 30.11.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto