Rahvaloenduse e-küsimustikku saab täita veel mõne päeva

Kati Saagim
, vastutav veebilehe toimetaja
Copy
Nende väljavalitutega, kes mingil põhjusel pole veebis vastanud, võtab veebruari jooksul ühendust rahvaloendaja, et koguda vastused telefonitsi või kodukülastuse käigus.
Nende väljavalitutega, kes mingil põhjusel pole veebis vastanud, võtab veebruari jooksul ühendust rahvaloendaja, et koguda vastused telefonitsi või kodukülastuse käigus. Foto: Statistikaamet

Statistikaamet ootab veel laupäeva õhtuni kõiki inimesi täitma rahvaloenduse e-ankeeti, mis võtab aega viis minutit inimese kohta.

Eilse seisuga on küsimustikule vastanud ligemale 33 protsenti Pärnu maakonna elanikest. Aktiivseimad vastajad on seni olnud Tartu linnas ja Harjumaal, kus ankeedi on täitnud 42 protsenti inimestest.

Kõige usinamad vastajad on 40–65aastased naised. Vastamisaktiivsus on väikseim vanemates vanuserühmades, samuti 20–35aastaste meeste hulgas.

Rahvaloenduse projektijuht Liina Osila palub kõigil leida aega küsimustikule vastata. “Tasub uurida, kas teie pereliikmedki on e-ankeedi juba täitnud, sest vastama ootame kõiki iseenda eest,” märkis Osila.

Eriti oodatakse vastuseid neilt, kes kuuluvad kohustuslikku juhuvalimisse ja on saanud selleks eraldi kutse paberkandjal. Nende väljavalitutega, kes mingil põhjusel pole veebis vastanud, võtab veebruari jooksul ühendust rahvaloendaja, et koguda vastused telefonitsi või kodukülastuse käigus.

Rahvaloenduse tulemusi hakatakse järk-järgult avaldama, tänavu juunist aasta lõpuni.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles