Pärnumaal on rahvaloenduse e-ankeedi täitnud kolmandik elanikest

Pärnu Postimees
Copy
Valimisse kuuluvate inimestega, kes ei ole mingil põhjusel veebis vastanud, võtab veebruari jooksul ühendust rahvaloenduse küsitleja.
Valimisse kuuluvate inimestega, kes ei ole mingil põhjusel veebis vastanud, võtab veebruari jooksul ühendust rahvaloenduse küsitleja. Foto: Statistikaamet

Tänase seisuga on kolmandik Pärnumaa elanikest täitnud rahvaloenduse e-ankeedi.

Kõige usinamad vastajad on 40–65aastased naised. Vastamisaktiivsus on aga peale vanemaealiste madal 20–35aastaste meeste hulgaski.

Eriti oodatakse vastuseid neilt, kes kuuluvad kohustuslikku juhuvalimisse ja kes said selleks eraldi kutse paberkandjal. “Valimisse kuuluvate inimestega, kes ei ole mingil põhjusel veebis vastanud, võtab veebruari jooksul ühendust rahvaloenduse küsitleja, et koguda vastused siis juba telefoni teel või äärmisel juhul kodukülastuse käigus. Palju mugavam on aga küsimustik täita kohe praegu veebis,” lausus statistikaameti rahvaloenduse projektijuht Liina Osila.

Statistikaamet ootab veel laupäevani kõiki Eesti inimesi täitma rahvaloendus.ee kodulehel lühikest e-ankeeti, mis võtab aega kõigest viis minutit inimese kohta. Kokku on Eestis e-küsitlusega loendatud ligemale 517 500 inimest.

“Rahvaloenduse lõpuni on jäänud veel viimased päevad. Tänan kõiki inimesi, kes on e-ankeedi juba täitnud! Neid, kes seda veel teha pole jõudnud, kutsun üles leidma see viis minutit, et veebis rahvaloenduse küsimustikule vastata,” ütles Osila.

“Lisaks tasub uurida, kas teie pereliikmedki on e-ankeedi juba täitnud, sest vastama ootame kõiki iseenda eest. Võimalusel aidake palun veebis vastata oma vanemaealistel sugulastelgi,” pani Osila südamele, kuna vastamisaktiivsus on madalaim just vanemaealiste seas.

Kõige aktiivsemad vastajad on seni olnud Tartu linnast ja Harjumaalt, kus e-ankeedi on 20. jaanuari seisuga täitnud 44 protsenti vähemalt 15aastastest elanikest. Madalaim on vastamismäär Ida-Virumaal, kus see on 17,7 protsenti, ning Valgamaal (28 protsenti).

Rahvaloenduse e-ankeet on aadressil rahvaloendus.ee avatud laupäeva õhtuni. Küsimustikku saab täita, tuvastades end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga. Ankeedi täitmine võtab aega umbes viis minutit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles