P, 5.02.2023

Iklas taastati piirikontroll, politseinikud jagavad Ukraina lastele kaisukarusid

Täiendatud kell 17.25
Iklas taastati piirikontroll, politseinikud jagavad Ukraina lastele kaisukarusid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõik riiki sisenevad ukrainlased peavad täitma ankeedi. Ametnikud kontrollivad nende passi ja jagavad lastele kaisukarusid. 
Kõik riiki sisenevad ukrainlased peavad täitma ankeedi. Ametnikud kontrollivad nende passi ja jagavad lastele kaisukarusid. Foto: Mailiis Ollino

Valitsuse määrusega kehtib täna pärastlõunast ajutine kontroll Eesti–Läti piiril, mille eesmärk on Ukrainast sõja eest põgenevate inimeste riiki sisenemist ja esmast kontakti riigiga sujuvamalt korraldada.

klas taastati piirikontroll kell 15. Sestpeale peatatakse piiripunktis iga Eestisse suunduv sõiduk. Olgu öeldud, et ametnikud kontrollivad üksnes siia saabujaid.

Kuigi piirikontroll kehtestati kella 15st, peatasid politsei- ja piirivalveameti (PPA) töötajad Ukraina numbrimärkidega masinaid varemgi. Samuti kontrollisid nad juba siis kõiki Iklasse jõudvaid liinibusse.

Kui Pärnu Postimees veidi enne 14 Iklasse jõudis, seisis piiripunktis väikebuss, ametnikud ümber selle askeldamas. Paar minutit hiljem oli selle sõiduki taga juba neli sõiduautot ja veel üks väikebuss.

Märksõnad
Tagasi üles