“Praegu me teame, et riigi toetus on null. Oleme rääkinud poliitikute, ministritega ja teeme tänaste koalitsioonipartneritega tööd, et see null muutuks 18 miljoniks,” rääkis Kosenkranius. “Kuid sellegi rahasummaga pole meil võimalik seda projekti ette võtta.”
Nüüd on linnavalitsusel plaan korraldada silla ehituseks peagi võistlev pakkumine, kus ehitaja koos arhitektide ja projekteerijatega pakub välja nii ideelahenduse, projekteerimise kui hinna, millega ta selle valmis ehitab. Tellija ehk linnavalitsus vaatab aga koos linnaarhitektidega, milline idee sobib Pärnule ja milliseks kujuneb selle hind.
Uno Kase jutu järgi peaksid hankedokumendid mai lõpuks valmis olema, kuid tulemus selgub ilmselt alles aasta teises pooles. “Hanke pikkus sõltub sellestki, kui palju on pakkujaid. Seal on kaks dialoogivooru ja suure hulga pakkumiste korral võtavad need kohtumised aega.”
“Ma pean ennast sihikindlaks inimeseks. Mul pole sellist mõtetki, et istun niisama, käed rüpes, et äkki läheb odavamaks või äkki võidame lotoga,” nentis Kosenkranius. “See on alternatiiv “Luigele”, kuid jätkame samal ajal ka “Luige” puhul kõigi uute võimaluste otsimist.”
“Kindlasti tahan rõhutada, et Pärnu linn ei taha koledat silda. Need pakkumised, mis sealt uuelt hankelt tulevad, peavad olema head pakkumised. Sama head kui “Luik” või veel paremad,” kinnitas linnapea.
“Samuti pole välistatud, et “Luige” uus eskiislahendus tuleb konkursile. Loodan, et tuleb, ja siis räägivad juba ehitaja, projekteerija ja arhitekt kõik omavahel koos,” lisas Kask.