N, 8.12.2022

Päästjate nädalavahetus: leekides mänguväljak, põleng palkmajas ja ohtlikud puud

Kati Saagim
, vastutav veebilehe toimetaja
Päästjate nädalavahetus: leekides mänguväljak, põleng palkmajas ja ohtlikud puud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vana-Pärnus põles mänguväljak.
Vana-Pärnus põles mänguväljak. Foto: Erakogu

Nädalavahetusel said Pärnumaa päästjad mitu eriilmelist väljakutset.

Eile kell 14.05 kutsuti päästjad Pärnu linna Merekalda tänavale mänguväljakule, kus põles lahtise leegiga plastikust liuväli ning selle puidust ronimisosa. Tuletõrjujad kustutasid põlengu poole tunniga.

Vana-Pärnu kogukonna eestvedaja Olav Karulin rääkis, et mänguväljak rajati sinna aastate eest kogukonna algatusel. “Mind ajab pöördesse, et mul läheb pool elust sellele, et Vana-Pärnu edasi areneks ja siis lihtsalt mingid mölakad põletavad, lõhuvad ja lammutavad,” pahandas Karulin, kes usub, et kellegi kuri käsi süütas atraktsioonid. Kes ja miks nii teha võis, ta öelda ei osanud. 

Mind ajab pöördesse, et mul läheb pool elust selleks, et Vana-Pärnu edasi areneks ja siis mingid mölakad põletavad, lõhuvad ja lammutavad.

Olav Karulin, vanapärnakas

Karulini väitel ei ole mänguväljakut võimalik taastada. Ta loodab, et põlengut asub uurima politsei, et teo tegija tabada. 

Vanapärnaka sõnutsi on kõnealuse mänguväljaku juures varemgi probleeme olnud. “Eelmisel aastal korjasin mänguväljaku alt süstlaid ära,” tõi ta näite.

Karulin usub, et see on aja küsimus, mil süüdlased tabatakse. 

Mänguväljak sai tules tugevalt kahjustada.
Mänguväljak sai tules tugevalt kahjustada. Foto: Mailiis Ollino/pärnu Pm

Samal päeval teatati häirekeskusele, et Saarde vallas Sigaste külas süttis pikendusjuhe. Helistaja kustutas küll ise põlengu, kuid kahtlustas, et tuli võis levida seina sees. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest vana kahekorruselise palkmaja, mille pööning oli paksu suitsu täis. Päästjad lokaliseerisid tule kella 12.51-ks ning asusid siis tulekoldeid otsima. Põleng likvideeriti kell 13.31.

Sündmusele reageerisid Abja, Häädemeeste, Kilingi-Nõmme ja Pärnu päästjad.

Tulekahju sai alguse elektripistikus olevast telefonilaadijast.

Päästjad nõustasid kodu omanikku ja panevad inimestele südamele, et üle kümne aasta vanused elektriseadmed tuleks välja vahetada. Telefoni laadides on väga oluline kasutada kvaliteetset laadijat ning seda ei tohi jätta pistikupesasse, kui telefoni parajasti ei laeta.

Reedel ja laupäeval käisid päästjad Põhja-Pärnumaal ja Tori vallas teele kukkunud või kukkumisohtlikke puid eemaldamas.

Märksõnad
Tagasi üles