Saada vihje

Ministeerium jagab rahvakunstikollektiividele tegevustoetust

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Silja Joon
Copy
X noorte laulu- ja tantsupidu. Tallinna lauluväljak.
X noorte laulu- ja tantsupidu. Tallinna lauluväljak. Foto: Toomas Huik / Postimees

Kultuuriministeerium toetab laulu- ja tantsupeo protsessis osalevaid koore, orkestreid, rahvatantsurühmi ja rahvamuusikaansambleid, taotluste esitamise tähtaeg on hiljemalt 21. veebruar.



Laulu- ja tant­supidudeks valmistumine on protsess ning seepärast on vaja järjepidevalt toe­tada selles protsessis osalevaid täiskasvanute ning laste- ja noor­te­kol­lek­­tiive. Oma­valit­suste ja riigi toetus kindlustavad kollektiivide elujõulisuse ja väär­tus­ta­vad nen­de juhtide tegevust.



Laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kooride, orkestrite, rahvatantsurühmade ja rah­­vamuusikaansamblite tegevustoetust saab kasutada juhendajatele lisatasu maks­mi­seks ja  kollektiivi loomingulise tegevusega seotud kulude katteks.



Tegevustoetuse taotlemise juhised ja taotlusvormid on saadaval rahvakultuuri aren­dus- ja koolituskeskuse koduleheküljel www.rahvakultuur.ee.



Infopäev laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide toetuse taotlemise kohta toimub kolmapäeval, 4. veebruaril kell 15 Pärnu maavalitsuse kolmanda korruse saalis.



Taotlusi võtab vastu rahvakultuuri arendus- ja koo­li­tus­kes­­kuse Pärnumaa rah­va­kul­tuu­ri­spet­sia­list Jekaterina Põldots. Täidetud taotlused võib tuua või saata aadressil Akadeemia 2–406, Pärnu 80088, aega on selleks 21. veebruarini.



Eel­misel aastal sai kultuuriministeeriumi programmi kaudu tegevustoetust 1834 kol­lek­tiivi. Pärnumaal toetati 115 laste- ja noortekollektiivi ning 44 täiskasvanute kollektiivi.



Tänavu on laste-, noorte- ja täiskasvanute kollektiivide toetussummad võrdsed. Kultuuriministeeriumi eelarvest on planeeritud ühe kollektiivi toetussummaks 6000 krooni. Täpne summa selgub pärast taotluste laekumist.



Laulu- ja tantsupidude traditsioon kui Eesti kultuuri üks ehedamaid edasikandjad on 2003. aastast kantud UNESCO vaimse ja suulise kultuuripärandi nimekirja.

Tagasi üles