N, 2.02.2023

Saardes paluti aukohale hariduse sõbrad ja õpetajad

Silvia Paluoja
, vabakutseline ajakirjanik
Saardes paluti aukohale hariduse sõbrad ja õpetajad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saarde valla aasta haridustöötajaid tänati laupäeval Kilingi-Nõmme klubis toimunud pidulikul üritusel.
Saarde valla aasta haridustöötajaid tänati laupäeval Kilingi-Nõmme klubis toimunud pidulikul üritusel. Foto: Kalju Sarapu

Saarde vallavanem Külli Karu koos humanitaarnõuniku Andy Tilgaga ulatas tänukäe aasta haridustöötajatele, kes olid palutud laupäeval Kilingi-Nõmme klubisse õpetajate päeva vastuvõtule. Kutsetööle pühendatud pedagoogide kõrval selgusid ka hariduse sõbrad, kelleks Kilingi-Nõmme gümnaasiumi esitas laste koolivälise aja mitmekesistaja Raili Lillelehe ja Surju põhikool bussijuhi Armand Kielase.

Kunstihuviga Raili Lilleleht meisterdab kaarte ja karpe, õmbleb, tegeleb keraamika ja joogaga ning jagab oskusi noorte suvistes loovuslaagrites ja ringijuhendajana, kaasates kogukonda.

Surju kooli bussijuht Armand Kielas alustab tööpäeva varahommikul Kikepera raba äärest, kus esimesed õpilased "terega!" salongi sisenevad ning roolijaga vestlusesse satuvad. Tutvustuses märgiti, et Kielas õpetab lapsi liikluses käituma, pöörab tähelepanu helkuri kandmisele, selgitab, kuidas turvaliselt teed ületada ja jagab ühissõidukis olemie õpetusi.

Kilingi-Nõmme gümnaasiumi inimeseõpetuse õpetaja Kadri Vaet, vallavanem Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilk.
Kilingi-Nõmme gümnaasiumi inimeseõpetuse õpetaja Kadri Vaet, vallavanem Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilk. Foto: Kalju Sarapu

Saarde valla tänukirjaga väärtustub Kilingi-Nõmme gümnaasiumi bioloogia ja loodusõpetaja Urve Jõgi, keemiaõpetaja Inge Posti, inimeseõpetuse andja Kadri Vaeti panus noore põlvkonna teadmiste pagasi täitmisel.

Kilingi-Nõmme gümnaasiumi bioloogia ja loodusõpetuse õpetaja Urve Jõgi koos Saarde vallavanema Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilgaga.
Kilingi-Nõmme gümnaasiumi bioloogia ja loodusõpetuse õpetaja Urve Jõgi koos Saarde vallavanema Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilgaga. Foto: Kalju Sarapu

Haldustöötaja Olev Aal teab, kuidas jooksevad majas veetorud, asuvad kraanid, lülitid ja kõik need asjad, mida tuleb koolimaja toimimiseks hooldada siis, kui tunnid on läbi.

Kilingi-Nõmme gümnaasiumi kuldsete kätega hooldustööataja Olev Aal (vasakul) pärast tänukirja vastuvõtmist Saarde vallavanema Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilgaga tunnustusüritust meenutaval ühisfotol.
Kilingi-Nõmme gümnaasiumi kuldsete kätega hooldustööataja Olev Aal (vasakul) pärast tänukirja vastuvõtmist Saarde vallavanema Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilgaga tunnustusüritust meenutaval ühisfotol. Foto: Kalju Sarapu

Surju põhikooliperel on põhjust rõõmustada matemaatikaõpetaja Tiina Pärna, lasteaiaõpetaja Merje Holmi ja kokk Reet Kukke tunnustamise üle. Sööjad usuvad, et kooli suurepärased tulemused õppetöös on otseselt seotud tervisliku ja maitsva toiduga.

Saarde valla kaardi ees jäid Kilingi-Nõmme klubis õpetajate päeva tänuüritusel pildile (vasakult) hariduse sõber, Surju kooli bussijuht Armand Kielas ja sama kooli matemaatikaõpetaja Tiina Pärn, Surju lasteaiaõpetaja Merje Holm ja mõlema asutuse kokk Reet Kukk.
Saarde valla kaardi ees jäid Kilingi-Nõmme klubis õpetajate päeva tänuüritusel pildile (vasakult) hariduse sõber, Surju kooli bussijuht Armand Kielas ja sama kooli matemaatikaõpetaja Tiina Pärn, Surju lasteaiaõpetaja Merje Holm ja mõlema asutuse kokk Reet Kukk. Foto: Kalju Sarapu

Valla ainus huvikool, Kilingi-Nõmme muusikakool, võib olla uhke kitarriõpetaja Heiki Vungi üle, keda tänati klassikalise ja basskitarri õpetamise ja õpilastesse eduelamuse sisendamise eest.

Kilingi-Nõmme muusikakooli kitarriõpetaja Heiki Vungi tänuüritusel koos Saarde vallavanema Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilgaga.
Kilingi-Nõmme muusikakooli kitarriõpetaja Heiki Vungi tänuüritusel koos Saarde vallavanema Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilgaga. Foto: Kalju Sarapu

Kilingi-Nõmme lasteaia Krõll pere ja lapsevanemad kiidavad kauaaegseid, abivalmis ja rõõmsameelseid õpetajat Ulvi Leppa ja õpetaja abi Irja Karlepit. Neid kui kogenud töötajaid tänas koduvaldki, mille õpetajate päeva tänuvastuvõtule mõlemad olid palutud.

Kilingi-Nõmme lasteaia Krõll õpetaja abi Irja Karlep (vasakul) ja õpetaja Ulvi Lepp.
Kilingi-Nõmme lasteaia Krõll õpetaja abi Irja Karlep (vasakul) ja õpetaja Ulvi Lepp. Foto: Kalju Sarapu

Saarde valla tänukirja võttis vastu ka Kilingi-Nõmme gümnaasiumi psühholoog Pille Kadak, kes oli Eesti aasta õpetaja konkursil tugispetsialisti finalist.

Eesti aasta õpetaja konkursi tugispetsialisti finalist, Kilingi-Nõmme gümnaasiumi psühholoog Pille Kadak, talle tänukirja üle andnud Saarde vallavanem Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilk.
Eesti aasta õpetaja konkursi tugispetsialisti finalist, Kilingi-Nõmme gümnaasiumi psühholoog Pille Kadak, talle tänukirja üle andnud Saarde vallavanem Külli Karu ja humanitaarnõunik Andy Tilk. Foto: Kalju Sarapu
Märksõnad
Tagasi üles