L, 28.01.2023

Suvepealinna visioonipäeval visati õhku kuus raamides-välja-mõtlemise küsimust

Lauri Mutso
, Ajakirjanik
Suvepealinna visioonipäeval visati õhku kuus raamides-välja-mõtlemise küsimust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu Endla teatri sammassaalis jagati rahvas laudade vahel, millest üks oli reserveeritud linnas alaliselt elavatele välismaalastele.
Pärnu Endla teatri sammassaalis jagati rahvas laudade vahel, millest üks oli reserveeritud linnas alaliselt elavatele välismaalastele. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsus kutsus linnakodanikke, nii noori kui vanu, visioonipäevale, arutamaks, milline on Pärnu praegu ja milline see võiks olla. See polnud niisama mõtete mõlgutamine, vaid tulevikuväetis, mille abil linna paremaks muuta.

Pärnakate mõtted ja arvamused selle kohta, milline on ja võiks olla Pärnu, kus nad tahavad elada, kirjutatakse peagi valmivasse linna üldplaneeringusse, mille järgi seatakse juba lähitulevikus arengukurss paremuse poole.

Linnakodanike suust kõlas, et neile meeldib rand; see, et suvel on rohkem saginat, talvel aga rahulik; et linnas on omapärane puithoonestus ja rohealasid; et siin on ruumi mõelda ja käia. Samuti see, et Pärnu asub Tallinna ja Riia vahel. Kõik on käe-jala juures.

Kuid üks tähelepanekuid oli, et Pärnul puudub korralik keskpunkt, südalinn on väga hajali. Puudust tuntakse konkurentsivõimelistest

Märksõnad
Tagasi üles