K, 22.03.2023

Liitlaste lennukid harjutavad Pärnumaa õhuruumis

Pärnu Postimees
Liitlaste lennukid harjutavad Pärnumaa õhuruumis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon teevad lähinädalal harjutusi, mille käigus võetakse ette ka madallennud.
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon teevad lähinädalal harjutusi, mille käigus võetakse ette ka madallennud. Foto: Eesti Kaitsevägi

Järgmistel päevadel teevad Eesti õhuruumis lende Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon.

Harjutatakse ka madallende, mis tehakse madallennu aladel mitte madalamal kui 152 meetrit. Lennud toimuvad laupäeval ning 7.–10. veebruarini Edela-, Ida-, Lõuna- ja Kesk-Eestis ajavahemikul 10–18. Lennukid mööduvad asulatest ja üksikutest taludest, võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude korraldamiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muuhulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ja neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse ASiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Märksõnad
Tagasi üles