Tamvere on oma aatelisuse ja pühendumisega aidanud oluliselt kaasa Pärnumaa arengule.
Veiko Vahula (44) õppis aastatel 1982-1988 Tartu ülikooli arstiteaduskonnas ja omandas kardioloogi eriala.
1989. aastast töötab Vahula südamearstina Pärnu haiglas. Aastast 1992 täidab ta haigla ravijuhi töökohustusi. Olles ravijuht ühes neljast Eesti keskhaiglast, tuleb Vahulal peale ravitöö koordineerimise tegelda haiglas personali- ja majandusküsimuste lahendamisega.
Vahula koordineerimisel osaleb igal aastal haigla ravitöös ligi 20 tulevast arsti-residenti. Aastatel 1994-2005 oli Veiko Vahula Pärnu haigla uue haiglahoone ehitamise ja töölerakendamise projekti üks olulisemaid eestvedajaid.
Viimastel aastatel on Vahula aktiivselt tegelnud uute ravimeetodite rakendamisega Pärnu haiglas, mille peamine eesmärk on inimestele kvaliteetse moodsa arstiabi kättesaadavamaks muutmine. Hinnatud spetsialistina kuulub Vahula Eesti kardioloogide seltsi juhatusse ja on sotsiaalministeeriumi sisehaiguste eriala nõunik.
Aldur Vunk (49) on töötanud ajalooõpetaja, Pärnu linnaarheoloogi ja alates 1998. aasta septembrist Pärnu muuseumi direktorina.
Ta on mitme raamatu autor, kaasautor ja koostaja, sealhulgas "Merelinn Pärnu 2” (1998), "Päikesereis! Alvar Aalto ja Pärnu supelasutuse arhitektuuri konkursid" (2004), "Jeesus läks maal kõndimaie" (2005).
Eraldi väärivad märkimist 2008. aastal (koostöös Ago Pajuriga) ilmunud "Rahvusriigi sünd Pärnumaal (1917-1919)" ning töö toimetuskolleegiumi esimehena koguteose "Pärnumaa" (I osa ilmus 2008) väljaandmisel.
Vunk tegeleb aktiivselt ettevalmistustega Pärnu muuseumi siirdumiseks Aida tänava soolaaita.
Vunk on teinud tähelepanuväärset tööd Pärnumaa ajaloo teadvustamisel, kirjutanud nii artikleid kui pidanud loenguid. Ta on muinsuskaitseameti arheoloogiamälestiste ekspertnõukogu liige.
Pärnumaa vapimärgid annab maavanem Toomas Kivimägi vapimärgi kavaleridele üle 23. veebruaril Ammende villas.