N, 29.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Homme heisatakse Eesti lipud leinalipuna

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Homme heisatakse Eesti lipud leinalipuna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti lipp.
Eesti lipp. Foto: Toomas Huik / Postimees

Homme, 14. juunil on Eestis lipu- ja üleriigiline leinapäev. Eesti lipu heiskavad leinalipuna kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Lipu võivad heisata ka kõik teised.

Ööl vastu 14. juunit 1941. aastal toimus esimene massiküüditamine Eestis. Samal ajal korraldati küüditamisoperatsioone Nõukogude Liidu okupeeritud Lätis, Leedus, Ukrainas, Valgevenes ja Moldovas. Nälja ja kurnatuse tagajärjel hukkus või NKVD tappis kokku umbes 6000 inimest Eestist.

Üleriigilisel leinapäeval korraldatakse mälestuskogunemisi mitmel pool üle Eesti. Pärnus mälestatakse küüditamises kannatanuid kell 11 Leinapargis.

Leinalipuna heisatakse lipud hiljemalt kell 8 ja langetatakse kell 22.

Leinalipp heisatakse lipumasti ilma musta lindita nõnda, et lipu alumine äär asuks masti keskel. Lipuvardaga leinalipu heiskamiseks kinnitatakse lipuvarda ülemisse otsa 50 kuni 100 mm laiune must lint, mille mõlemad otsad ulatuvad lipu pikkust pidi kuni lipukanga alumise servani.

Märksõnad
Tagasi üles