E, 6.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sütevaka sõelub tulevasi õppureid

Veste Roosaar
, toimetaja
Sütevaka sõelub tulevasi õppureid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium.
Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pärnus traditsiooniliselt esimesena gümnaasiumi sisseastumiskatsed teinud Sütevaka humanitaargümnaasiumis on ülehomseks selge, kes tuleval õppeaastal seal tarkust taga nõudma hakkavad.


Humanitaargümnaasiumi direktori Andres Laanemetsa ütlust mööda tegi 10. klassidesse sel nädalavahetusel katseid 138 õpilast, kool võtab vastu kaks klassitäit ehk 66-68 noort.“Kandideerijad on põhiliselt linnakoolidest, kuid oli tulijaid Valgast ja Tartustki,” rääkis Laanemets. Eelmise aastaga võrreldes oli humanitaargünmaasiumi pürgijaid tema väitel vähem.Sütevaka kooli 5. klassi kandideeris 62 õpilast. Et vastu võetakse üks klassitäis, kannab järgmisel aastal humanitaargümnaasiumi teklit 28 värsket viiendikku.Laanemetsa sõnade järgi oli 5. klassidesse kandideerinute tase väga kõrge ja 10. klassidesse tulijate tase rahuldav.

Märksõnad
Tagasi üles