Kihnu-Vormsi parvlaeva hankele laekus viis pakkumust

Praegu toimub mandri ja Kihnu saare vahel praamiühendus parvlaevadeag Liisi ja Amalie.

FOTO: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

Kihnu ja Vormsi liinile parvlaevade soetamiseks väljakuulutatud riigihankele laekus tähtajaks viis pakkumust.

Veeteede amet kuulutas 27. augustil välja riigihanke ühe jääklassiga teraskorpusega reisiparvlaeva soetamiseks võimalusega tellida samadel tingimustel ka teine ja kolmas laev.

Veeteede ameti teatel hakatakse laevu kasutama Eesti rannikumeres lähimereveoks Kihnu, Vormsi ja Sõru-Triigi liinil ja need on ette nähtud sõitjate, autode ja lasti veoks mahutavusega kuni 32 sõiduautot või kaks veoautot. Autotekile on võimalik võtta 22 sõiduautot või kaks veoautot ja hilisemal platvormteki paigaldamisel laevale lisaks 10 sõiduautot koos kahe veoautoga. Maksimaalne sõitjate arv on 200 inimest.

Laeva valmimise tähtaeg on 26 kuud pärast lepingu allkirjastamist.

Võimaliku lisatellimusena on hankijal õigus, kuid mitte kohustus osta teist ja kolmandat laeva samadel tingimustel. Hankija teeb täiendavate laevade ostmise otsuse kahe aasta jooksul pärast hankelepingu sõlmimist.

Laev peab olema heade sõidu- ja püstuvusomadustega ning sobiv sõiduks nimetatud piirkondades.

Projekti rahastatakse täies mahus Euroopa regionaalarengu fondist. Laeva ehitusmaksumus selgub pärast lepingu sõlmimist. Laevad tellitakse projekti „Väikesaartega ühenduse pidamiseks laevade soetamine“ raames.

Tagasi üles