R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Enim malevakohti on noortele Pärnumaal

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Pärnumaa õpilasmalevlased tööhoos.
Pärnumaa õpilasmalevlased tööhoos. Foto: Ants Liigus

Haridus- ja teadusministeerium eraldas hasartmängumaksu nõukogu otsuse alusel 2013. aastaks üle saja tuhande euro noortemalevate korraldamise ja arendamise toetamiseks, mis võimaldab suvel malevas töötada enam kui 4000 noorel vanuses 13–26 aastat,  teatas Eesti noorsootöö keskus.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo hinnangul ei ole õpilasmalev ainult noorsootöö ja töökasvatuse instrument, vaid paljudel juhtudel praktilise väljundiga ja täidab seega ühiskonnas üsna tähtsat funktsiooni. ”Noortemalevatel on Eesti ühiskonnas kindel koht ja ministeerium toetab nende tegevust sihikindlalt nii tänavu kui ka tulevikus,” lisas Aaviksoo.

Eesti suurim malevakorraldaja on MTÜ Pärnumaa Õpilasmalev, mis koordineerib 1132 noore töölesaamist. Homme Tallinnas Raekoja platsil Tallinna noorte malevasuve väljakuulutav SA Õpilasmalev vahendab noortele 820 malevakohta.

Malevate tegevust toetava Eesti noorsootöö keskuse peaeksperdi Liis Proosi sõnutsi on riigi kui noortemalevate rahastaja jaoks oluline, et noored omandavad malevas mitmesuguseid sotsiaalseid oskusi, tööharjumuse, teadmised tööseadusandlusest ja tutvuvad lähemalt tööeluga. „Malev on noortele heaks võimaluseks turvalises keskkonnas omandada esimene töökogemus, mis võib tulevikus olla tööturule sisenemisel konkurentsieeliseks,“ selgitas Proos.

Malevas saavad noored proovida erinevaid ameteid, kujuneb tööharjumus, malevale eelneval koolitusel saadakse teadmisi tööseadusandlusest, CV koostamisest ja karjääri planeerimisest üldiselt. Maleva korraldaja peab tagama malevlastele turvalisuse ja juhendajaks lubatakse ainult vastava kvalifikatsiooniga töötajad.

Enamik toetust saavatest malevarühmadest on linna malevad ehk ööbimiseta malevarühmad (59%), kuid noortel on võimalik töötada ööbimisega malevateski.

Koondprojekti „Noortemalevad 2013“ koordineerib haridus- ja teadusministeeriumi hallatav riigiasutus Eesti noorsootöö keskus, mille põhieesmärk on noorsootöö arendamine ja korraldamine riikliku noortepoliitika raames.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles