P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ingrid Lepp: Aasta naise tiitel antakse üle Pärnus

Grete Naaber
, reporter
Facebook
Comments
EENA juhatuse liige liige Ingrid Lepp.
EENA juhatuse liige liige Ingrid Lepp. Foto: URMAS LUIK/PRNPM/EMF

Sel laupäeval toimub aasta naise tiitli üleandmine seitsmeaastase vahega taas kuurortlinnas - Pärnu keskraamatukogu vaibasaalis. Seitsme aasta eest pärjati siin Merike Martinson. Tänavu on nominente viis: 2009. aasta laulu- ja tantsupeo korraldaja Aet Maatee, võimlemisklubi Piruett rühmvõimlejate treener Mall Kalve, moekunstnik ja keskkonnasõbraliku eluviisi propageerija Reet Aus, Otepää lihatööstuse looja Maie Niit ja Tõrva laulustuudio asutaja Maie Kala.


Sel laupäeval toimub aasta naise tiitli üleandmine seitsmeaastase vahega taas kuurortlinnas - Pärnu keskraamatukogu vaibasaalis. Seitsme aasta eest pärjati siin Merike Martinson. Tänavu on nominente viis: 2009. aasta laulu- ja tantsupeo korraldaja Aet Maatee, võimlemisklubi Piruett rühmvõimlejate treener Mall Kalve, moekunstnik ja keskkonnasõbraliku eluviisi propageerija Reet Aus, Otepää lihatööstuse looja Maie Niit ja Tõrva laulustuudio asutaja Maie Kala.Ingrid Lepp,
olete Eesti ettevõtlike naiste assotsiatsiooni (EENA) Pärnu klubi liige ja valitud EENA juhatusse (ingliskeelse nimetusega BPW Estonia). Kas on õige, et kõik 15 naist, kes Pärnu klubisse koondunud, tegelevad eelseisva suurürituse korraldamisega?


Täiesti õige. Oleme väga hõivatud: 100 inimesele peo korraldamine on suur töö.Vahepeal toimus üritus Tallinna raekojas, aga siis tekkis ühel hetkel küsimus: miks ainult Tallinnas? Võtsime ürituse enda õlule ja nüüd ongi see taas Pärnus. Ühes tiitli piduliku üleandmisega tähistame BPW Estonia 17. aastapäeva.Kui markantseid külalisi on oodata?


Esimest korda tuleb Eestisse BPW Euroopa koordinaator Amelie Leclerque. Külalisi ootame Soomest ja Rootsistki, oma tervitused saatis meile juba ära BPW Internationali president. Veel on külalisteks eelmine presidendiproua Ingrid Rüütel ja kultuuriminister Laine Jänes ning eelmiste aastate naised. Kutsusime erandkorras osalema kõik Pärnu aasta mehed ja naised, kellega arutasime ürituse aktsendi üle, ja arvamustele vastavalt proovime Pärnut rohkem tutvustada. Näiteks meie raamatukogu on juba omaette vaatamisväärsus.Mis vaibasaalis toimub? Küsin seepärast, et üritus on kutsetega.


Õhtu juhtideks valisime Pärnu aasta naise ja mehe - Riina Müürsepa ja Margus Rebase. Muide, Riina Müürsepp oli Pärnus esimene aasta naine. Muusikaga ilmestavad õhtut Pärnu muusikakooli õpilased.Meil on oma üllatuskülaline. Külaliste ja BPW Estonia presidendi Jana Raua tervituskõne järel toimub meie traditsiooniline küünlatseremoonia. Need süüdatakse asutajate - kuue esimese Euroopa organisatsiooni asutanud riigi, sõsarklubide auks ... Küünlaid süttib 40-50. Ülemaailmsel aastakonverentsilgi leiab alati aset küünlatseremoonia. Traditsiooniks on, et vähemalt üks süütajatest on asutajaliige. Sellele järgneb alati palve lugemine: soovime olla avatud, eelarvamusteta, edumeelsed, tasakaalukad ja õilsad ...Ja sellele järgneb aasta naise väljakuulutamine?


Enne võtab sõna "Aasta naine 2008" Kauksi Ülle, seejärel tutvustatakse viit silmapaistvalt tublit nominenti ja siis hõigatakse välja pärjatu. Mõistagi saab sõna vastne aasta naine.Milline igapäevategevus ootab Pärnu eenalasi pärast pidu?


Kui organisatsioon loodi, oli eesmärk tagada naistele võrdsed võimalused igal alal. Praegu ei ole vaja selle eest võidelda, kuid püüame leida isiksust arendavaid koolitusi, teha klubilisi üritusi, mis liidavad ja annavad kõigile uusi kogemusi. Meil on olnud isegi oma "Tõehetk" klubis. Kohe-kohe hakkame korraldama Saksamaa ja Hollandi klubide külaskäiku hansapäevadele, kohtumine tuleb huvitav.Meie ühiskonnas on probleeme, mida naised rohkem märkavad. Nii otsime õppuritest noori ja hädas peresid, et saaksime toeks olla. Iga-aastane traditsioon on muuta kingiga nii mõnegi hättasattunud pere jõulud rõõmsamaks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles