Ühenduste ümarlaud tahab hoogustada hansapäevi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Hansapäevad Pärnus.
Hansapäevad Pärnus. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnavolikogu ühenduste ümarlaud kogunes läinud neljapäeval esimest korda mulluste kohalike valimistega moodustunud linnavolikogu esimehe Cardo Remmeliga kohtuma, et arutada kodanike kaasamist suurürituste korraldamisse.


Päevakorral on nii 1. mai “Teeme ära!” talgutel kaasalöömine kui rahvusvaheliste hansapäevade laabumiseks vabatahtlike kaasamine. Ligi 30 osavõtjaga ümarlauas kerkisid samuti teemana esile Pärnu tunnuslause “Ela või ise” asendamine linna tähtsust väärtustava lausega “Pärnu – Eesti Vabariigi sünnilinn”, minevikutähiste märgistamine, Vaasa pargi ilme muutmine, nõue paigutada alkoholireklaamid võimalikult kaugele lasteasutustest.



“Arutasime 8. mai 2008. aasta ümarlauas, et lasteaedade ja koolide lähedal ei tohi olla alkoholireklaami. Tegime märgukirja linnavalitsusele ja seejärel ettepaneku volikogule määratleda piirkond, kus sellist reklaami olla ei tohi. Poolteist aastat on läinud, nüüd võeti see volikogus ette,” rääkis ümarlaua koordinaator Astrid Hindriks.



“Alkohol pole ainus reklaam, mis taunimist väärib, kombeks on palja naisega reklaamida nii traktorit kui kosmeetikat,” mainis arutelus osalenud Tartu ülikooli Pärnu kolledži õppejõud Valter Parve, kes on algatanud allkirjade kogumise TV3 telesaate “Unistuste printsess” eetilise külje kaheldavuse suhtes.



Tõsine üle-eestiline tööpäev tuleb kevadpühal, 1. mail. Talgupäeva Pärnumaa koordinaator Krista Habakukk soovitas volikogul ja linnavalitsusel vaadata rohkem ringi ja leida ettevõtjatega koostöös talgulistele käed-külge-löömise kohad.



Raeküla seltsi arendusjuht Piia Karro arvas, et keskkonnaameti spetsialistid võiksid pöörduda linnaosa vanemate poole ja näidata paigad, kus heakorratöid teha, kartmata mõne kaitsealuse loodusväärtuse rikkumist.



Eriti teravalt tõusis päevakorda juuni lõpul Pärnus toimuvate rahvusvaheliste hansapäevade teema, sest linn ei ole nende ettevalmistusse seni kaasanud kodanikuühendusi. “Pole selge, milline on kodanikuühenduste roll hansapäevadel, mujal kaasatakse suurürituste korraldamisse vabatahtlikke,” ütles Habakukk.



“Järgmisele kokkusaamisele võiksid tulla hansapäevade korraldustoimkonna liikmed ning linnavalitsuse kultuuriosakonna inimesed, et saaksime teada, kas ja milline visioon on linnal nii selle kui järgmiste aastate tähtsündmuste suhtes,” rääkis Karro.



Järgmine Pärnu linnavolikogu ühenduste ümarlaud koguneb raekojas Cardo Remmeli juures 15. aprillil ja põhiteema ongi siis hansapäevad.



Avalikes huvides tegutsevate kodanikuühenduste ümarlaua eesmärk on kaasatus linnale oluliste küsimuste lahendamisse, esimest korda tuldi kokku 2007. aasta novembris.

Tagasi üles