Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kultuuriminister andis Pikavere kohta käskkirja

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Pikavere küla. | FOTO: Urmas Luik

Pikavere vennastekoguduse palvemaja on tunnistatud arhitektuurimälestiseks, sellekohasele käskkirjale kirjutas kultuuriminister Laine Jänes alla neljapäeval, 27. mail.

Koonga vallas Pikavere külas asuva 180 aastat tagasi ehitatud palvemaja ümber kehtestatakse mälestise kaitsevöönd, millega saab tutvuda muinsuskaitseametis ja kultuurimälestiste registris.

“Meie saadikurühma võitlus on kandnud vilja, kultuuriminister allkirjastas pärast kolme aasta pikkust võitlust dokumendi, millega Pikavere palvemaja on võetud muinsuskaitse alla,” rääkis riigikogu keskkonnakomisjoni liige, Pärnumaa saadikurühma esimees Mark Soosaar. “Tegemist on unikaalse ehitusmälestisega, kus orgaaniliselt on ühendatud pühakoda ja rahvuslik taluarhitektuur.”

Soosaar loodab, et järgmisena saab kaitseala staatuse karstialale jääv Pikavere küla, mis on viimane peaaegu täielikult säilinud sumbküla Mandri-Eestis.

Pikavere küla on esimest korda kirjalikes allikates mainitud 1534. aastal. Tänapäeval nimetatakse kiviaedadega ääristatud ligi 40 elanikuga küla Mandri-Muhumaaks. (PP)

Tagasi üles