Päästjad tõid kaldale kummipaadiga üksi merele sattunud lapse

Valgerand. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Ants Liigus

Täna kell 11.24 sai häirekeskus teate, et Audru vallas Valgeranna külas on tugeva tuulega merele läinud kummipaat. Paadis oli üheksa-aastane tüdruk, kes oma jõududega kaldale tagasi ei saanud.

Sündmuskohale jõudnud Pärnu keskkomando päästjad tegid kindlaks, et algul mängisid rannikuvees lapsed kahe kummipaadiga. Ühes istus kaks last ja teises üks laps. Esimese paadi, milles oli kaks last, sai laste isa kätte enne, kui tuul selle avamerele kandis. Paraku oli teine paat, milles istus üheksa-aastane tüdruk, päästjate saabudes juba rannast kaugel. Merel on üldse küllaltki raske täpset kaugust määrata, siiski oli päästjate sõnul tüdrukust ja paadist näha veel vaid väike täpp, teatas päästeameti pressiesindaja.

Päästjad lasid rannas kohe vette päästepaadi, pärast kella kahtteist oli sündmus lõpetatud ja tüdruk õnnelikult kaldal. Laps pääses õnnetusest ainult ehmatusega, kiirabi vaatas ta kaldal üle, aga midagi tõsist ei leitud.

Mõlemad paadid, millega lapsed rannikuvees mängisid, olid kummist mängupaadid. Pärnu keskkomando rühmapealiku Riho Linnase sõnul oli tegu väga õnneliku õnnetusega, sest väike laste mängupaat pole kohe kindlasti mõeldud tugeva tuulega merel sõitmiseks. „Väike mängupaat oli päästjate saabudes kaldast juba kaugel, lisaks lükkas tugev tuul seda jätkuvalt avamere suunas. Selline paat võib tuulega väga kergesti ümber minna, pealegi puudus tüdrukul päästevest,“ ütles Linnas.

Päästeamet tuletab meelde, et rannas ei tohi traagiliste õnnetuste vältimiseks mingil juhul jätta lapsi järelevalveta. Suvisel ajal on loomulik, et lapsed mängivad nii veekogus kui selle ääres. Kindlasti peab mängimise ajal neid jälgima täiskasvanu, kes ei tohi rannast lahkuda või tegelda seal millegi tähelepanu hajutavaga.

Tagasi üles