Suvel sumiseb Lottemaal Jaapani mesimumm

Shalomi lastemaja ja MTÜ Caritase perekeskuse lapsed said koos Lottega teemaparki uudistada juba sel nädalal.

FOTO: Ants Liigus

Eelmisel aastal avatud Lottemaa teemapargis käib usin ettevalmistustöö suvehooajaks, teemapargi uksed lüüakse pidulikult valla järgmisel laupäeval.

Lottemaa teemapargi turundusjuht Jorgen Sumin rääkis, et ettevalmistamisel on täiesti uus programm ja iga päev saab pargis kaasa elada 19 etendusele. Tänavu räägib suure lava põhinäidend Lätist tulnud kauni kärbseneiu Ruta ja siinse kärbse Jaagu suurest armastusest ja nende pulmast.

Tegelaskujusid lisandub tänavu kuus, neist üks värvikamaid on mesilane Susumu Jaapanist.

Samuti leidub teemapargis palju uusi atraktsioone. Äramärkimist väärib multifilmist tuttav muttide Jamesi ja Johni kodu, kuhu saab sisse piiluda, et näha, millega härrasmeestest mutionud oma kodus tegelevad.

Kokku on Lottemaal üle 20 uusleiutise. Teiste seas kiuslik kaev, mille toimimist tuleb ise Lottemaale avastama minna.

Teemapargi avamiseks saab korda rannaala ja sügistormidega varisema hakanud kaldajärsak on nüüdseks vaiadega kindlustatud.

Enne pargi avamist said üleeile koos Lottega teemaparki uudistada Shalomi Pärnu lastemaja ja MTÜ Caritase perekeskuse lapsed, kelle sõidutas Lottemaale lõviklubi LC Pärnu Livonia. Klubil on tava, et igal kevadel viiakse lapsed, kelle eest heategevuse raames hoolitsetakse, väljasõidule.

Eelmise aasta 35 päeva jooksul käis Lottemaal 40 000 külastajat, kellest kolmandik tuli Lätimaalt. Tänavu oodatakse turundusjuhi sõnade kohaselt vähemalt 100 000 külalist.

Lottemaa annab tööd üle 130 inimesele, läbi aasta on neist palgal 10–15.

Tagasi üles