Teatrikuu puhul piilus Pärnu Postimees Endla teatri muusikali "Boyband" kulisside taha. Kui näitlejatele langeb sõna otseses mõttes rambivalgus, siis niisama palju higi, verd ja pisaraid pühendab lavastusele hulk varju jäävaid talente.
Videod ja galerii: "Boyband": piilume kulisside taha, sõna otseses mõttes (1)
"Boyband" esietendus Endlas 2012. aastal ja nüüdseks on selle muusikali eesriie langenud 99 korda.
Lava kerkib 45 minutiga
Laupäeva hommikul laiutavad Endla suure saali laval veel reedese "Peaaegu armastuse" rekvisiidid. Kella kümne paiku asuvad ametisse lavatöölised ja saalist kostab trellide urinat ja haamrilööke.
Mehed seavad üles kolossaalse metallehitise, mille tassivad jupikaupa välja pealtnäha piiritust laoruumist. Lavameister Kaido Päästeli juhatusel vinnavad vilunud töölised paika taustamustrid, kasutades püüne kõrval paiknevat nöörirägastikku. Aeg-ajalt ripuvad ähvardavalt lae kohal rasked metalldetailid ja taustajõud peab une pealt teadma, millisest nöörist tõmmates miski liigub.
Nii panevad mehed umbes 45 minutiga kokku suurtest kontserdilavadest inspireeritud konstruktsiooni, mis vaataja kujutlusvõime abil muundub ühtaegu nii maailmakuulsaks Wembley staadioniks kui tavalise korterelamu rõduks.
Hindamatu taustajõud
Kell 15 leiab teatrimajja tee üks õhtu tähtsamatest isikutest: kostümeerija Airin Vaarmann. Ta on laost valmis otsinud õiged rõivad ja jalutab teatrimajas, riputades iga eseme õigele kohale.
Vaarmann otsib välja nimega tähistatud pappkastid. Iga mehe ja naise kätte peavad jõudma õiges suuruses peakatted. Ei taha ju keegi, et kaabu tantsu käigus peast lendab.
Rõivaid vahetavad näitlejad etenduse ajal vahetpidamata, mistõttu vajalike esemete arv küünib kõvasti üle 100. Osatäitjad tormavad muudkui lavalt maha ja püünele tagasi, eest tuleb korjata iga tarbetu ese ja valmis seada järgmisena tarvilikud asjad.
Kella 16 paiku asuvad tööle grimeerijad. "Boybandi" eel saavad kiilaspäistest eesti meestest kuldse juuksepahmaka ja kütkestavate silmadega hurmurid.
"Teeme nüüd Koidu ka ilusaks," naerab grimmikunstnik, kui laulja Koit Toome toolile maandub: selle mehe puhul on loodus pool tööd ära teinud.
Isegi etenduse kestel ootab meigikunstnik, kamm käes, lava taga. Mürgeldamise käigus sassi läinud soengud tuleb hingetõmbeajal korda teha.