K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

NATO piloodid teevad madallende

PP
Facebook
Comments
Hävitajad. Foto on illustreeriv.
Hävitajad. Foto on illustreeriv. Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Algava nädala tööpäevadel teevad Ämari lennubaasis õhuturbemissioonil Belgia õhuväe piloodid F-16 hävituslennukitega Eesti kohal harjutuslende.

Kaitseväe peastaabi teatel lendavad lennukid üle Eesti madallennu aladel ja vähemalt 152 meetri kõrgusel eelistatavalt asustatud punktidest eemal.

NATO riigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude tarvis kindlad osad oma õhuruumist, nii on teinud Baltimaadki. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse ASiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates Balti riikide NATO liikmeks saamisest 29. märtsist 2004. Balti riikide õhuturve moodustab osa NATO targa kaitse kontseptsioonist, mille eesmärk on säästa alliansi riikide ressursse, panustades eri võimekustesse ühiselt.

Belgia õhuväe lennusalk võttis Balti riikide õhuturbe üle 5. septembril. Šiauliai lennubaasis paikneb 30. augustist USA õhuväe lennusalk, mille relvastuses on F-15 hävitajad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles