R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lihula kooliõpilased aitavad kinkida Eestile taimevaramu

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook
Comments
Lihula noored aitavad kinkida Eestile taimevaramu.
Lihula noored aitavad kinkida Eestile taimevaramu. Foto: Marje Loide

Lihula gümnaasiumi pikaajaline bioloogiaõpetaja Marje Loide osales koos õpilastega projektis, mille raames noored kingivad Eesti Vabariigile 100. aastapäeva puhul taimevaramu, kirjutas Lihula Teataja.

Kingituse "Eesti taimevaramu" eesmärk on äratada Eesti lastes ja noortes huvi looduse ning looduses liikumise vastu, õpetades neid tundma kodukandi taimi ja nendest herbaariumi koostama. Nii loovad lapsed ja noored Eesti taimevaramu ning panustavad riigi looduspärandi säilitamisse.

Aastatel 2016–2017 tehti prooviuuring, millest võtsid osa kümne kooli õpilased koos juhendajatega. Pärnumaalt osales projektis ainukese koolina Lihula gümnaasiumi meeskond, kuhu kuulusid Kaidi Mets, Merili Leinassaar, Melody Villers, Amy-Christina Mölder. Neide juhendas õpetaja Loide.

Juhendaja sõnade kohaselt koguti taimi eeskätt kooli ümbrusest, aga ka puisniitudelt. Lihula gümnaasiumi herbaarlehtedele pääsesid need taimed, mis muudes piirkondades nii tavalised pole: näiteks muskuslill ja lodukannike.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles