L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soodustuskelmuses süüdistatav Pärnu linna endine spordinõunik astus kohtu ette

Facebook Twitter
Comments

Pärnu maakohtus algasid täna kohtuistungid Pärnu linnavalitsuse kunagise spordinõuniku Uno Koorti üle, keda süüdistatakse soodustuskelmuses ja toimingupiirangu rikkumises.

Koort ennast süüdi ei tunnista. Esialgu kahtlustati aastatel 2007–2017 linnavalitsuse spordinõunikuna töötanud ametnikku omastamises, kuid see tõendamist ei leidnud. Prokurör Külliki Kase sõnade kohaselt süüdistab ta Koorti raha väljapetmises ja mittesihipärases kasutamises, mitte raha isiklikes huvides kasutamises.

Peale Koorti kui eraisiku on kohtu alla antud Pärnu Kalevi tenniseklubi, mille ainus juhatuse liige Koort on. Kui klubi võib ähvardada rahaline karistus, siis Koortile omistatavates tegudes võimaldab karistusseadustik määrata rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistuse.

Süüdistuse järgi koostas Koort aastatel 2009–2013 tenniseklubi juhatuse liikmena tenniseklubi toetustaotlusi ja toetuse kasutamise aruandeid ning esitas need linnavalitsusele. Samal ajal kontrollis ta spordinõunikuna aruandeid ja otsustas klubile linna toetuse andmist. Kokku määras ta viie aasta jooksul Kalevi tenniseklubile 88 123 eurot toetusi, millest 48 905 on prokuratuuri hinnangul välja makstud valeandmete põhjal või pole klubi toetust kasutanud sihipäraselt.

48 905 euro tagasimaksmiseks on raad esitanud nõudeavalduse. Istungitel esindab linnavalitsust jurist Evelin Talviste.

Koorti ja tenniseklubi kaitsja vandeadvokaat Heldur Otti sõnade kohaselt pole süüdistusaktis eristatud pettuse teel saadud ja mittesihipäraselt kasutatud raha. "Mulle tundub õigusliku nonsensina, et mittesihipärane raha on pettuse teel saadud," ütles ta. "Kui määrati summa A ja kasutati vähem summat B, siis vähem kasutamine pole väärkasutamine."

Kohtuasja sõlmpunkt on see, kas Koort on toime pannud soodustuskelmuse, kas ta on esitanud valeandmeid, kas ja kui suures ulatuses on tegu pettusega ning kas Koort kahel toolil istudes ainuisikuliselt kujundas otsuseid. "Uno Koort pole ühtegi otsust ise teinud. Tema asi oli anda soovitusi, otsuseid tegi linnavalitsus," väitis Otti.

Kohtuprotsess jätkub homme tunnistajate ülekuulamisega. Kohtukalendris on istungiaegadena reserveeritud veel 30. ja 31. jaanuar ning 20. veebruar.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles